Uncategorized

Yeni alınan sert yapılı kıyafetler nasıl yumuşar?

0

Yepisyeni aldığınız tişörtlerin hoş kokusu bir yana yani alınmaları nedeniyle sert bir yapıda olmaları rahatlık kalitenizi düşürebiliyor. Pekala, yeni alınan kıyafetler nasıl yumuşatılır? İşte, Sert kıyafetleri yumuşatma teknikleri…

Mağazadan aldığınız kıyafetler yapısı gereği sert yapıdadır. Paketi yeni açılmış hazır kumaş kıyafetlerin yapısı gereği sert olması olağandır. Birinci giyildiğinde bilhassa yaz aylarında üzerinizde var olduğunu hissettirecek tartıda taşımak zorunda kalabilirsiniz. Pekala bu tıp kumaş meseleleri için nasıl bir yumuşatma formülü önerilmektedir? Sert yapılı kıyafetleri yumuşatmak için neler yapılmalıdır? Merak ettiğiniz haberin içeriği için haberimizi okumaya takip ediniz…

KIYAFETLER ÜZERİNDE ETKİLİ  BİR YUMUŞAMA İÇİN;

Bir leğene su doldurunuz. Suyun ılık olmasını sağlayınız. Leğenin içerisine yarım bardak tuz koyunuz ve yaklaşık 3 gün kıyafetinizi bu suyun içerisinde bekletiniz. Sonrasında makinede yıkayabilirsiniz.

Bir leğene ılık su koyunuz bir fincan kadar elma sirkesi sokunuz. Kıyafetinizi suyun içerisinde bekletiniz. Kıyafetin yumuşaması için 15 dakika suyun içerisinde bekletiniz. Daha sonra nemlendirici sabun ile yıkayıp durulayınız.

Bir leğenin içerisine ılık su ekleyiniz ve bir ölçü bebek yağı sıkınız. Kıyafetinizi bu suyun içerisine koyunuz. 15 dakika kadar beklettikten sonra zeytinyağlı sabun ile yıkayınız.

Leğenin yarısına kadar ılık su koyunuz ve çamaşır yumuşatıcı ekleyiniz. Kıyafeti bu suya batırıp bekletebildiğiniz kadar bekletiniz. En az 30 dakika uygundur.

Leğenin yarısını ılık su ile doldurunuz. İçerisine saç kremi sıkınız ve kıyafeti leğenin içerisinde 30 dakika kadar beklettikten sonra salt su ile durulayınız.

admin

Emekli olunca yaşanacak yerler

Previous article

Börek hamuru yapmanın püf noktaları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir