Uncategorized

Yaz aylarında konut paklığı nasıl yapılır?

0

Yazın terleyerek paklık yapmak epeyce problemli bir durum olabiliyor. Ekstra bir uğraş vermeden konutunuzu pak tutmak için yapılması gereken usuller ile hem meskende pratik bir paklık gerçekleştirebilir hem de rahat bir mesken ortamı sağlayarak sıkılmadan temizliğinizi sonlandırabilirsiniz. İşte, konutunuzu ferah tutmak için paklık yolları…

Mevsimlere nazaran değişen mesken temizlikleri de kendi ortalarında paylaşım ve değişim gösterebilir. Zira her mevsimde farklı yansımalar ortaya çıkmaktadır. Mevsime nazaran meskeniniz ile ilgilenebilir duruma nazaran farklılıklar oluşturabilir ve onarmak için muhakkak başlı yolları uygulayabilirsiniz. Yazın meskeniniz çok fazla neme maruz kaldığında ya da gereğince güneş görmediğinde yanlış bir adım izlememek için sizlere hazırladığımız paklık tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Meskende yaz detoksu nasıl sağlanır? İşte, karşılıklar…

MESKENDE YAZ DETOKSU 

Meskende radyasyon dağıtan bitkileri beslemeye itina şovunuz. Konutunuzun olumsuz havasını alacağı üzere meskenin hijyenik olmasında da olumlu tesirleri olacaktır.

Oda spreylerini mümkün epey kullanmayınız. Oda spreyi yerine su dolu kaplara mevsimsel çiçekler yahut doğal kokular koyarak hijyenik döngüyü sağlayabilirsiniz.

Ayakkabıları meskenin içerisine koymak yerine apartman dairesi içerisinde bulundurduğunuz ayakkabılıkta koruma ediniz. 

Küvet ve lavabodaki leke, pislik, küf üzere problemler için kimyasal sıvılar yerine doğal sabun kullanmaya ihtimam şovunuz.

Parke tabanı paklığı için sıcak suyun içine bir ölçü sirke koyunuz ve kokusunu sevdiğiniz aromatik bir yağ ekleyiniz. Parkelerin paklığını bu karışımla yapınız.

Plastik eserleri konutta biriktirmek yerine geri dönüşüme gönderiniz. Cam şişe kullanımını artırınız.

Mutfakta ve banyoda küflerin oluşmaması için muslukların ve duş başlıklarının nizamlı bir halde paklığını ihmal etmeyiniz.

Ocak paklığına kıymet veriniz. Ocağı pis gördüğünüzde üzerine bir ölçü su ve karbonat karışımı döküp silme sürecine kadar biraz bekletiniz. Yumuşadıktan sonra pislikler basitçe çıkacaktır.

 Konutunuzu karbonmonoksit sızıntıları için denetim ettirmeyi ihmal etmeyiniz. Yaz aylarında kesinlikle yetkili bir servis çağırarak bu denetimi gerçekleştiriniz.

admin

En tanınan dekorasyon akımı: Avangard dekorasyon akımı

Previous article

Çiçeklerin hasta olması nasıl önlenir? Hasta çiçekler için ne yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir