Uncategorized

Vicks krem ne işe fayda? Vicks krem nasıl kullanılır? Vicks krem yüze nasıl sürülür?

0

Gerek baş ağrılarını gerekse kas ağrılarını mucize bir formda gidermek için kullanılan Vicks krem artık her konutta bulunuyor. Beğenilen kokusu ile de dikkat çeken, yıllardır popülaritesini kaybetmeyen Vicks krem ne işe yarıyor? Vicks krem nasıl kullanılır? Vicks krem yüze nasıl sürülür? merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Vicks krem, içerisinde Hindistan cevizi yağı, okaliptüs yağı, terebentin, vazelin, timol üzere şifalı bileşenleri bulunduran tesirli bir kremdir.  Bilhassa babaanne ve anneannelerimizin yanından ayırmadığı bu krem, öksürük kesici özelliği ile ön plana çıkıyor. Vicks kremin öksürük kesici özelliğinden yararlanmanız için bir ölçü kremden ayaklarınızın altına sürmeniz, akabinde da çorabınızı giymeniz gerekiyor. Aspirin ve vazelin üzere dünyaca tanınan Vicks krem, evimizde kesinlikle bulundurmamız gereken, yani başucu niteliğindeki kremler ortasında yer alıyor.

– Güçlü bir antimikrobiyal ve anti bakteriyel olan Vicks; tırnak köklerine ve tırnaklara sürüldüğünde tırnakta mantar oluşumuna yol açan bakterileri öldürüyor. Vicks yardımıyla tırnak mantarınızı tedavi etmek ismine az bir ölçü kremden tırnaklarınızdaki mantarlı bölgeye sürün. Akabinde bölgeyi gazlı bir bez ile örtün. Şayet kremi ayak parmaklarınızdaki mantarlara sürüyorsanız, gazlı bez ile bölgeyi sardıktan sonra çorap giyin. Tırnaklarınızdaki mantardan büsbütün kurtulana dek, bu süreci günde 3 sefer tekrarlayın.

– Cildinizdeki sivilce ve aknelerden şikayetçiyseniz, akne ve sivilce tedavisinde de kullanılabilen, sivilceleri ve iltihapları kurutan Vicks kremden kullanabilirsiniz. Vicks ile sivilce ve akne tedavisi için bir ölçü kremden cildinizdeki akne ve sivilcelerin üzerine sürün. 30 dakika bekledikten sonra cildinizi bol suyla durulayın. Bu süreci en az 1-2 hafta boyunca günde 2-3 sefer tekrarlayın.

– Anti bakteriyel ve anti inflamatuar tesiri sayesinde ciltteki kızarıklık, şişlik ve iltihaplara uygun gelen Vicks, bit, pire, sinek, sivrisinek üzere böcek ısırıklarının yol açtığı kaşıntıyı alıyor, semptomları hafifletiyor. Birebir vakitte ısırılan bölgenin enfeksiyon kapma riskini de azaltıyor. Cildinizdeki kaşıntıyı gidermek ismine öncelikle ısırılan yeri bol soğuk suyla durulayın. Akabinde kremin içine az bir ölçü tuz serpiştirin. Tuzlu kremi cildinizdeki böcek ısırıklarının üzerine yedirerek, sürün. Süreci gün içerisinde birkaç sefer tekrar edin.

–  Çatlak tedavisinde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Vicks krem, çatlakları yumuşatıyor, cildi nemlendiriyor. Topuk çatlaklarını uygunlaştırmak ve yumuşatmak için geceleri yatmadan evvel ayaklarınızı ılık suda beklettikten ve topuk taşı ile çatlakları ovduktan sonra ayaklarınızdaki çatlakların üzerine bir ölçü Vicks sürün. Akabinde çoraplarınızı giyin. Sabah uyandığınızda ise ayaklarınızı yıkayın. Topuklarınız büsbütün yumuşayana dek, süreci tekrarlayın.

Topuk çatlaklarının yanı sıra bilhassa hamileliğin ve daima kilo alıp-vermenin yol açtığı göbek, bel, basen ve kalça bölgesindeki çatlakların tedavisinde de bu kremi kullanabilmeniz mümkün.Cildinizdeki çatlakları yumuşatmak ismine bu çatlakların üzerine 5 dakika parmaklarınızla masaj yaparak Vicks krem sürün. Gün içerisinde bu süreci tekrarlayın.

– Mentollü keskin kokusu sayesinde burun tıkanıklıklarını açan Vicks, teneffüs yollarınızı rahatlatıyor. Burun tıkanıklığını gidermek için bir ölçü kaynar suya az bir ölçü Vicks karıştırın.Ardından başınızı bir havluyla sarın. Son olarak kaptaki suyu güzelce soluyun. Böylece hem burun tıkanıklığından kurtulabilir hem de üst teneffüs yollarınızı açarak, daha rahat bir halde nefes alabilirsiniz.

– Saçlarınızdaki kepek oluşumunu önlemek için kullanabileceğiniz Vicks krem, saçları yumuşatarak, saç derisini rahatlatıyor. Saç derinizi nemlendirmek, saçlarınızdaki kepek oluşumunu azaltmak için saç tabanlarınıza bir ölçü Vicks ile masaj yapın. 10-15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı bol suyla yıkayın.

VİCKS KREM NASIL KULLANILIR?

Kullanımı epey kolay olan bu merhemi pak cilde ince katman halinde sürmeniz kafidir. Öksürüğü geçirmek yada nefes açmak için ayak tabanına sürebileceğiniz üzere sıcak suya katılarak buhar banyo ile burun ve delikleri açabilir rahat nefes almanı sağlayabilirsiniz. Akşam yatmadan evvel ayak tabanına sürüldüğünde öksürüğü kestiğini göreceksiniz.

VİCKS KREM FİYATI

Vicks krem fiyatı, markadan markaya değişiklik gösterse de orta uzunluk bir krem, yaklaşık 20 TL üzere bir sayıya satışa sunuluyor. Bu eseri eczanelerin yanı sıra internetteki online alışveriş mağazalarından da satın alabilirsiniz.

admin

“Aladdin” sineması dünya gişe rekorunu kırdı!

Previous article

Beyaz kıyafetler nasıl kombinlenir? Beyaz kıyafet kombinlerken yapılmaması gerekenler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir