Uncategorized

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil taburcu oldu! Birinci kelamları

0

Konutunun banyosunda düşerek yaralanan ve 235 gündür hastanede tedavi gören ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, taburcu oldu. Hastane çıkışında kendisine pasta getiren ve mumları üfleten basın mensuplarına espriler yapan Erbil, “Hiçbir biçimde yürüyebileceğime inanmıyordum. Benim için dünya güya tekrar keşfedilmiş üzere oldu. Onun için Allah’a dua ettim ve ‘bana sol elimi bahşet’ dedim ve birinci sol elim hareket etti” dedi.

Geçtiğimiz yıl ekim ayında konutundaki banyoda düşerek yaralanması sonucu kaburgaları kırılan ve “kaçış sendromu” hastalığı nükseden ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil 9 ay sonra taburcu oldu.

Akşamüzeri Maslak’ta tedavi gördüğü özel bir hastaneden çıkartılan Erbil’e basın mensupları pasta uzattı. Mumları üfleyen Erbil, “İlginiz, alakanız ve dualarınızdan ötürü başta hastane işçisine ve hepinize teşekkür ederim. Tahminen de eşi gibisi görülmeyecek bir tablo ile karşılarına geldim lakin ellerine sıhhat, beni bu günlere getirdiler. Askerlik bile 6 aya indi fakat ben 8 buçuk ay kaldım. Beni hayata döndüren hekimlerimize teşekkür ediyorum. Zira olağanda ‘Mehmet Ali Bey’ diyerek benden yardım isterlerdi, artık ise tam aksisi oldu. Tedavi sürecinde 3 ayın sonucunda bu defa tabibim, ‘Mehmet Ali Bey’ diyerek beni uyandırdı” sözlerini kullandı.

Esprileriyle tekrar kahkahaya boğdu

Espriler yapan Erbil, “Tabi acıları hissetmemek için 3-4 ay çok ilaç verildi. Hayatı kurtarmak değerli olduğu için o ilaçlarla biraz kaslar eridi. Nöropati oluştu, o süreci de fizik tedavi ile kurtardık. Tabibim bana 1 ay evvel çık dedi lakin biz tekrar burada çok uygun bakıldığımız için yoksa 8 ay yatan hastanın çok büyük acılarla karşılaması mümkündür. O yüzden Allah’a çok şükür 1 tane bile acım olmadı. Hastanenin ismini söylemek isterdim lakin keseceğiniz için ‘Alman Hastanesi’ diyorum” dedi.

“Hiçbir biçimde yürüyebileceğime inanmıyordum”

“Ben yürüyebileceğime inanmıyordum” diyen Erbil, “Çünkü hayatımda bu türlü bir şey başıma gelmedi. Hekim bir aileden gelmeme karşın yakınlarımda da bu türlü bir şey olmadı. Hiçbir biçimde inanmıyordum lakin kız kardeşim Yeşim, bir tabip getirdi. O hekim yaptığı testler sonucunda yüzde 99 yürüyebilecek dedi. Birinci sol elim hareket etti ben olağanda sağ elimi kullanıyordum. Benim için dünya güya yine keşfedilmiş üzere oldu. Onun için Allah’a dua ettim ve ‘bana sol elimi bahşet’ dedim. Şükür sol elim geldi ondan sonra sağ elim ve öbürleri geldi. Sonra da inşallah ayaklarıma gelecek. 3 defa üst üste kaburgalarım ameliyat edildi” halinde konuştu.

Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu

Yaşadıklarını anlatırken, gözyaşlarını tutamayan Erbil, “Öncelikle büyük kızıma ve birinci eşime teşekkür ediyorum. 8 ay boyunca başımdan ayrılmadılar. Zımnî bâtın ağır bakıma girme teşebbüsünden bulundular. Damadım yeni dualar öğretti, o dua ederken hiç bilmediğim duaları ben tekrar ettim” tabirlerini kullanırken gözleri doldu. Bir müddet duran Erbil akabinde “teşekkür ederiz” diyerek ayrıldı. Ziyaretime gelen ve gelmeyen diye hiç kompleks yapmadığını söz eden Erbil, su içtikten sonra tekrardan hastaneye girdi.

KAYNAK : İHA

admin

Demet Akalın 1 saat içinde 45 bin TL harcadı!

Previous article

Anne sütü alan bebeklerde kabızlık neden olur? Kabız olunca ne yapılmalı?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir