Uncategorized

Meskenden duman kokusu nasıl çıkar?

0

Saç kurutması üzere birtakım eşyalar aşikâr bir vakit sonra kısa devre yapabilir. Bu nedenden dolayı ısınmaya ve makûs koku çıkarmaya başlamaktadır. Makûs koku sorununun yanı sıra alet duman çıkartmaya başlar. Pekala, meskenden berbat koku ve duman kokusunu ne gidermektedir? En tesirli yol nelerdir? İşte, haberin detayları…

Meskende kullanılan gündelik şahsî eşyalar, uzun ömürlü olsa da içine kaçan kir, toz yahut çok fazla kullanımından ötürü kısa devre yapabilir. Birtakım durumlarda kullanılan prizin de aletin bozulmasına neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle elektrikli aletleri kullanmaya başlamadan evvel kullanımı hakkında elektrikçiye danışılması ve kullanım kurallarının en uygun nasıl olacağı öğrenilmesi hakikat bir hareket olacaktır. Makûs koku ve duman çıkaran saç kurutma makinesi üzere aletler kullanılmaya devam edilmemelidir. Aksi halde zehirlenme yahut yangın üzere kazalara neden olabilir. Pekala, konuttan makûs koku yahut duman kokusu nasıl çıkarılır? İşte, yapılması gereken en tesirli usuller…

KONUTTAN DUMAN KOKUSU NASIL ÇIKAR?

Duman kokusu çabuk yayılan bir husus olduğu için meskenin her alanına rahatlıkla dağılabilir. 

Birinci yapmanız gereken hareket camların hepsini sonuna kadar açık hale getirmek ve pak havanın içeri akışını sağlamaktır.

Koku parfüm üzere eserleri sıkmaktan kaçınınız. Bu hususlar kimyasal içerikli (yanıcı unsur ) olduğu için sıhhatiniz açısından yeterli bir tercih olmayacaktır.

Boş bir sprey şişesine salt su doldurunuz. Ve konutun her alanına sıkmaya başlayınız. Su meskenin hararetini alacaktır.

Meskenin her alanında bir mum yakınız. Mumun dumanı ve berbat kokuyu çekme özelliği vardır. Mum sayesinde mühlet gelen olumlu tesirleri fark edeceksiniz.

Meskeninizde havalandırma gibisi eşyalar varsa, merkezi pozisyona sabitleyerek kullanmayı ihmal etmeyiniz. Mutfağın davlumbazını çalıştırarak konutun havasındaki değişime katkı sağlayabilirsiniz.

admin

Gebelerin güneşlenmesi ziyanlı mı? Sağlıklı ve süratli bronzlaşma prosedürleri

Previous article

Dünyaca ünlü oyuncu Matthew McConaughey İstanbul’a hayran kaldı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir