Uncategorized

Glayöl çiçeğine nasıl bakılır?

0

Glayöl çiçeği, her meskende olması gereken bir çiçek tipi olarak bilinir. Bakımı epey kolay olan Glayöl, asil duruşunun yanı sıra rengarenk renklere sahiptir. Olağanüstü kokusuyla konutunuza yaydığı doğal parfüm tesiri sayesinde kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Pekala, glayöl çiçeğine nasıl bakılır? Glayöl çiçeğini yetiştirmenin püf noktaları nelerdir? İşte, glayöl çiçeği hakkında bilinmesi gerekenler…

Yaz aylarının rengarenk çiçeği Glayöl, saksı çiçekleri ortasında bakımının en kolay olduğu ve en çok tercih edildiği çiçek isimlerinin ortasında gelmektedir. Glayöl çiçeği anlamı ise direnç, samimiyet ve itimat üzere hisleri betimlemektedir. Güçlü karakteri, sadakat hissini, samimiyeti ve kararlılığı sembolize eden Glayöl çiçeğinin bakımı hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz…

GLAYÖL ÇİÇEĞİ BAKIMI

Glayöl çiçeğinin bol güneş sevdiği bilinmektedir. Yaz çiçekleri ortasında narin ve şık bitkilerden olan Glayöl, 10 – 25 derece ortasında en güzel gelişimini göstermektedir. Güneş ışınlarına direkt maruz bırakmayınız.

– Nizamlı sulama isteyen çiçek, bilhassa dikimden sistemli sulamayı yağmurlama metoduyla yapabilirsiniz.

– Glayöl saksı içerisinde en az 40 cm çaplı ve bir o kadar derin olan, drenaj deliğine sahip saksı tiplerini tercih ediniz. Uygun bir drenaj sağlaması için saksı altına çakıl taşları koymayı ihmal etmeyiniz.

Tohumdan Glayöl çoğaltmak, yaklaşık 5 sene bir vakit istemektedir. Tohumlar olgunlaşır olgunlaşmaz, saksının içerisine 1 cm kadar derine gömdükten sonra sulama yapınız.1 hafta içinde çimlenme görülecektir.

Çoğaltılması yaklaşık 5 sene olması nedeniyle saksıda soğanı ile yetiştirerek yahut hazır satın alarak, bu çiçeği yetiştirebilirsiniz. 

admin

Belinizi olduğundan daha ince gösterecek kombin hileleri

Previous article

Doğal kiraz seçimi nasıl yapılır? Kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir