Uncategorized

Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem kullananlar

0

Ekseriyetle ciltteki etkin bakterileri öldürmek hedefiyle kullanılan ve sadece uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabı yalnızca yasemin.com’da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan tesiri var mıdır?

Fucidin krem, içerisinde  20 mg fusidik asit ve yardımcı husus olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran bir eserdir. İçerisinde bulunan fusidik asit sayesinde gram olumlu organizmalarda kuvvetli olarak antibakteriyal özellik gösterir. Proteine aminoasit geçişini engelleyerek protein sentezini inhibe ederek tesir gösterir. Penisiline dirençli olan stafilokoklarda bilhassa tesirlidir, hassastır. Pek çok deri enfeksiyonunda aktif olarak tedavide kullanılmaktadır. Krem genelde ciltte oluşan problemler sonucundan kullanımı yaygınlaşan ve üretilen bir materyal olarak günümüzde çok sayıda markanın etiketiyle karşımıza çıkmaktadır. Bu sıkıntılar ortasında yanık, kaşıntı, yaralar, sivilce ve gibisi şeyler vardır. Ama bu meselelerin her biri için hazırlanan özel kremler de mevcuttur. Birtakım kremler yaralar konusunda iddialıyken birtakım kremlerin sivilce konusunda daha aktif olduğu durumlar olabilir. Yani kremlerinizi meselelerinize nazaran seçmeniz ve bu halde tedavi uygulamanız sizler için daha uygun olacaktır.

FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Sivilce oluşumu cilt üzerindeki boşluklara bakterilerin akın etmesi ve cildin çabucak altında birikmesiyle oluşur. Tesirli bir antibakteriyel özelliğe sahip fucidin krem, cilt üzerinde ve çabucak altında yerleşik bulunan bakterileri temizleyerek hem sivilceleri yok eder hemde ilerleyen süreçte tekrardan sivilce oluşumunu pürüzler. Bu özellik göz önüne alınarak, sivilcelerden kurtulduktan sonra kremin kullanımı bırakılmamalı tam olarak 21 gün kullanımına devam edilmelidir. Sivilceler yok olunca kullanım bırakılırsa ciltte mevcut bakteriler tekrardan sivilce oluşumuna neden olabilir. Cilde sürülmesi esnasında katiyen göze ve dudaklara yakın kısımlara sürülmemelidir, tesirli bir krem olduğu için yan tesirler görebilirsiniz. Eczanelerden alırken katiyen nasıl kullanılacağına dair tavsiyeler alın ayrıyeten ilaç içerisinden prospektüsü katiyetle okuyunuz. 

FUCİDİN KREM YAN TESİRLERİ VAR MIDIR?

Karın ağrısı, nefes almada zahmet, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, lisanda ve boğazda şişlik üzere bir durumda hemen hekiminize bilgi veriniz.

Kremin kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen rastgele bir yan tesir bildirilmemiştir.

FUCİDİN KREM FİYATI NEDİR?

Fucidin kremin 2019 yılı fiyatı 17.26 TL’dir.

admin

Desenli gömlekler nasıl kombinlenir? Desenli gömlekleri kombinleme tüyoları

Previous article

Rezene çayı bebeklere ne kadar verilmeli? Yararları neler? Kolik bebeğe rezene içirirseniz…

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir