Uncategorized

Travazol krem ne işe fayda? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem fiyatı

0

Ekseriyetle ciltte oluşan egzama ve mantar üzere rahatsızlarda kullanılan Travazol krem son günlerde en çok arananlar listesinde. Hayli merak konusu olan Travazol krem ile ilgili soruların sizler için yanıtladık. Travazol krem ne işe fayda? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem fiyatı nedir? işte karşılıklar…

Sırf eczanelerde satılan Travazol krem, ciltte süratle emilen ve bilhassa mantar hastalıklarının tedavisinin en önemli ilacıdır. Bunun yanında deride bulunan birtakım bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda düzgünleştirici tesiri vardır. Cildinizdeki bulunan bu problemlerden ötürü oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da giderir.  Krem ambalaj büyüklüğü 15 g’dır ve 1 g TRAVAZOL 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat faal hususlarını içerir.

İzokonazol nitrat; derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Birçok mikroba karşı tesirlidir; deımatofitlere, mayalara, maya gibisi mantarlara sebep olan organizmalara karşı da tesirlidir.

Diflukortolon valerat; derinin iltihabi ve alerjik durumlarda iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı üzere şikayetleri giderir. 

Travazol krem; Muayene olduktan sonra tabip tarafından uygun görülmedikçe katiyetle kullanılmamalıdır. Zira ilacın etken unsuruna alerjiniz varsa, güzel olması için gittiğiniz şikayetin yanına bir de alerjik tepki eklenebilir. Bakteri ve mantar hastalıklarına güzel gelip çoğalmalarını engellediğinden, uçuk üzere virüse dayalı deri hastalıklarına güzel gelmez. Genelde çocuklarda görülen suçiçeği, kızamık üzere hastalıklarda da kullanılması da sakıncalıdır. Bu yüzden hastalığın kaynağının saptanması gereklidir. 

Pişik tedavisinde çok başarılı ve tesirli olduğu bilinmektedir. Bir müddet cilt tarafından emildikten sonra giysinizi giymeniz tavsiye edilir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının bedene girmesine mani olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır. Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra çabucak yıkanmalıdır.

TRAVAZOL KREM NASIL KULLANILIR?

Kremi kesinlikle hekiminiz size bildirdiği formda kullanmaya itina göstermelisiniz. Krem günde 2 kere uygulanır. Hekiminizle koordineli bir formda TRAVAZOL tedavisi iltihabi yahut egzamalı deride düzgünleşme olduktan en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır. Bu, bilhassa kasık ve genital bölgelerde kullanım için geçerlidir.

TRAVAZOL KREM FİYATI

Reçete ile satılan travazol krem 20.44 TL’dir. Eczanelerden reçete ile alabilirsiniz.

admin

Expigment krem ne işe yarıyor? Expigment krem nasıl kullanılır?

Previous article

Madecassol krem ne işe fayda? Madecassol krem nasıl kullanılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir