Uncategorized

Süratli ve kolay gebe kalmanın yolları

0

Tedavi görmeden doğal sistemlerle ve süratli gebe kalmak isteyenlerin aradığı her şey bu haberde! Pekala gebe kalmak için ne yapılmalı? Hamilelik için en uygun günler ne vakit? İlgide nelere dikkat edilmeli? Gebe olma bahtı nasıl arttırılır? Doğurganlığı arttıran yiyecekler neler? İşte süratli ve kolay gebe için…

Tertipli ve sağlıklı bir yumurtlama devri geçiren bayanlar, her ay makul devirlerde regl olurlar. Anne olmak isteyen bayanların birtakım periyotlarda bu bahtı yüksek iken kimi devirlerde daha azdır. Hem ruhen hem de bedenen anne olmaya hazırsanız, eşinizle olan beraberliğinizi yumurtlama devrindeki hakikat günlere denk getirerek çocuk sahibi olma ihtimalini arttırabilirsiniz.

HAMİLELİK İÇİN EN UYGUN VAKİT HANGİSİ?

Gebe kalma talihinin başka günlere göre daha fazla olduğu günler yumurtlamaya yakın olan ve yumurtlama sürecidir. Yumurtlama vaktinden 3 gün evvel ve 3 gün sonra (2 günde bir) fizikî temas halinde bulunulmalıdır.

Nizamlı bir regl süreci olan bayanlarda yumurtlama devri, regl kanamasından sonra 14. günde oluşur. Bu hesap, regl süreci 28 günde bir olan bayanlar içindir. Bu hesaba nazaran 14. günde yumurtlama ortaya çıkacaktır.Dolayısıyla bu günün birkaç gün öncesinde sistemli olarak fizikî temasta bulunulmalıdır.

HER GÜN BAĞA GİRMEK HAMİLELİK BAHTINI ARTTIRIR MI?

Halk ortasında yanlışsız olduğu bilinen fakat yanlış olan bir görüşte, her gün eşlerin fizikî manada birlikte olmasının gebe kalma ihtimalini arttırdığı tarafındadır. Epey sık görülen bu kusurlu davranış, yumurtalıktaki ve spermdeki kaliteyi düşürerek üretimi azaltacaktır. Hasebiyle 2 günde bir bağlantıya girmek daha uygun olacaktır.

DOĞURGANLIĞI ARTTIRAN YİYECEKLER HANGİLERİ?

Gebe kalmak isteyen bayanlar her gün 3 porsiyon portakal, limon, greyfurt ve mandalina üzere meyveler tüketmelidir. Antioksidan bakımından yararlı olan bu meyveler, üreme sıhhatini olumlu istikamette tesirler.

Bol ölçüde tüketilen taze ve organik sebzeler gebe kalma ihtimalini arttırır.  A vitamini açısından varlıklı olan karnabahar, brokoli, ve lahana bayanların kesinlikle tüketmesi gereken sebzelerdendir. 

Haftada 2 porsiyon yağlı balık yemek gebe bahtını çoğaltır.

admin

Emine Erdoğan Srebrenitsa anneleriyle bir ortada

Previous article

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan kolay gebe kalma kürleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir