Uncategorized

Süratli bronzlaşmak için ne yapılır?

0

Yaz aylarında bedenimiz gereksinimi olan D vitaminini bol bol karşılıyor. Bununla birlikte bilhassa tatile çıkanların en çok araştırdıkları bahisler ortasında süratli bronzlaşmak için ne yapılır ve kızarmadan bronzlaşmanın yolları nelerdir soruları var. Bugünkü yazımızda merak ettiğiniz bu soruların cevabını araştırdık. Kısa müddette sağlıklı bir halde bronzlaşmak için yapılır? Kızarmadan bronzlaşmak için ne yapılmalı? öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yaz geldiği vakit birçok bayanın, bilhassa de beyaz derili bayanların akıllarına gelen birinci şey bronzlaşmak olur. Ancak açık ciltli bayanlarda koyu renk pigmentleri az olduğundan ötürü güneşlenerek bronzlaşmak çok sıkıntı olur. Birinci etapta kıpkırmızı olup daha sonra kararırlar lakin bu kararma bir türlü bronzluk derecesine gelmez. Sıcak havaların kendini ağır bir halde gösterdiği şu günlerde doyasıya güneşlenmek ve yaz aylarının tadını çıkarmak isteyenler için süratli ve sağlıklı bir biçimde bronzlaşmanın yollarını araştırdık.

ŞAPKA

Güneşlenirken en büyük dostunuz şapkanızıdır. Güneş gözlüğü yerine şapka tercih etmeniz gözlerinizi korumakla birlikte, güneşten gelen ışığın hipotalamus bezini uyarmasıyla melanin üretimini artırarak bronzlaşmanızda artı tesir gösterir. Bu yüzden hem başınızı korumak hem de hudut bozucu gözlük izlerinden kaçınmak için şapka yanlışsız bir korunma tercihi olacaktır.

GÜNEŞ YANIĞI NASIL GEÇER? Deniz sonrası yanıklar için kolay tahliller

MEYYİT DERİLERDEN ARININ

Cildinizin üzerinde oluşan meyyit deriler süratli bronzlaşmanızın önünde mani oluşturur. Bir çok kozmetik firması tarafından sunulan cilt temizleyici birebir vakitte peeling tesirli losyonlar sayesinde cildinizi meyyit hücrelerden arındırmalısınız.

KAHVE SİSTEMİ İLE BRONZLAŞMA

Hazırlayacağınız kahve kürünü cildinize sürerek meskende doğal bir bronzluk için gereken her şeye sahip olabilirsiniz. Üstelik kahve kürü selülitlerinize de âlâ gelecektir.

Materyaller:

Bir fincan kahve tozu
2 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Edindiğiniz kahve tozu ile birlikte zeytinyağını macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüz, bacaklarınız ve kollarınız öncelikli olmak üzere tüm bedeninize uygulayın. Bu karışım yaklaşık 15 dakika boyunca cildinize bırakın. Ilık su ile yıkayın.

LİMON İLE BRONZLAŞMA

Limon suyu cildin güneş ışığına hassaslığını artırabileceğinden birebir yolu güneşlenirken uygulamanız önerilmemektedir.Uygulanması kolay olan bu metot, taze limondan sıktığınız limon suyunu cildinize uygulamanız ile yapılır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra 15 dakika bekleterek ılık su ile yıkamanız önerilir.

VAZELİN İLE BRONZLAŞMA

Vazelin kuru olan bölgelerinizi nemlendirmek için epey ülkü bir seçenektir. Bronzlaştırıcı kreminizi uygulamadan evvel vazelin uygulayın. Böylelikle vazelin bronzerın cildinize daha yeterli yayılmasını sağlayacak ve hoş bir bronzluk sağlayacaktır.

KIZARMADAN BRONZLAŞMANIN YOLLARI

Beyaz ciltli ve hassas ciltli bireyler, güneşe çıkmadan evvel çok dikkat etmelidir. Gün ışığından ziyan görmemek için kısa aralıklarla güneşe çıkmalıdırlar.

Tatilin birinci vakitlerinde, öğlen saatlerinde dışarıda olmak yerine 5-10 dakikalık aralıklarla gün ışığına çıkılmalı ve bu müddet tatil boyunca uzatılmalıdır.

Beyaz ciltli bireylerde güneş yanıklarının oluşma riski öbür ciltlere nazaran daha fazladır. Bu yüzden 50 faktörlü güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Beyaz derili bireyler saat 16:00’dan sonra 30 dakikayı geçmeyecek halde güneşlenmelidir.

Kumral derili şahıslarda güneşlenirken beyaz ciltli bireyler kadar dikkat etmeli ve bronzlaşma müddetini kademeli olarak arttırmalıdır.

admin

2019’un en çok tercih edilen kesimleri

Previous article

En hoş yazlık konut dekorasyonları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir