Uncategorized

Su kaplumbağası nasıl beslenir? Su kaplumbağasının bakımı

0

Su kaplumbağası meskende bakımı hayli kolay yapılan evcil hayvanlar ortasındadır. Epey hassas bu hayvanların bakımda nasıl bir yol izlemeniz gerekmektedir. Haberin tüm detayları için haberimize göz gezdiriniz…

Su kaplumbağası evlerinizde besleyebileceğiniz en ülkü evcil hayvandır. Bakımı sistemli yaptığınız surece uzun ömürlü dayanabilen kaplumbağalar, konuta alıştığı taktirde yanınıza gelmek isteyebilir ve kendini ailenin bir modülü üzere hissedebilir. Yemeği, paklığı konusunda titizlikle yaklaşılmasının haricinde değer arz ettirecek diğer bir durum yok denecek kadar azdır. Su kaplumbağasının gerilime düzgün geldiği bilinmektedir. Onları izlemenin zihni açık tuttuğu ve sakinlik verdiği bilinmektedir. Pekala, moral kaynağı olan bu saf su kaplumbağalarını beslemek için hangi pratik yollar izlenmelidir? Su kaplumbağası bakımı nasıl yapılır? İşte, tüm detaylarıyla su kaplumbağası bakımı…

SU KAPLUMBAĞASI BAKIMI

– Suyun oda sıcaklığında olmasına dikkat ediniz. Ne sıcak ne de soğuk olmamasını sağlamak için akvaryumun içerisinde derece monte ediniz. Hava sıcaklığı ne kadar uygun olursa kaplumbağaların ömrü o kadar uzun olacaktır.

Akvaryum içerisine yalnızca su koymayınız. Kaplumbağanın su dışına çıkması ve dinlenmesi  için kesinlikle suyun üzerinde duracak bir kaya olmalıdır. 

Petshoptan satın aldığınızda palmiye formunu almış plastik bir materyal sunulursa bu kabı asla tercih etmeyiniz. Zira bu kaplumbağaların ömrünün kısa olmasına ve kısa müddette ölmesine neden olmaktadır.

– Kaplumbağaları beslerken kullandığınız yemin kaliteli olmasına dikkat ediniz ve kesinlikle yem seçimi için veterinere danışarak satın alınız.

Kış uykusuna yatan kaplumbağalar ölmüş üzere gözükebilir bu durumdan korkmayınız belirli devirlerde kaplumbağaların kış uykusuna yattığı bilgisini unutmayınız.

Kaplumbağanın kabuğunu temizlemek için akan musluk suyunu ılık suya sabitleyerek, kaplumbağayı lavaboya koyabilir ve diş fırçası yardımıyla kabuğunu fırçalayabilirsiniz.

admin

Dünyaca ünlü Matthew McConaughey İstanbul’a hayran kaldı

Previous article

Çağla Şıkel adresini aşikâr etti: Adres aşikâr…!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir