Uncategorized

Sivilce baş ağrısı yapar mı?

0

Kıl folikülleri olarak bilinen derideki küçük delikler tıkandığında ortaya çıkan sivilceler vakit zaman hayatımızın odak noktasına haline gelebiliyor. Bilhassa de alın ve burun bölgesinde çıkan sivilceler görünüm olarak rahatsız etse de ağrılı birebir vakitte acılı bir sorunla sizleri karşı karşıya bırakabilir. Pekala sivilce baş ağrısı yapar mı? Uzmanlar bu mevzuda araştırma sonuçlarını açıkladı. İşte merak edilen sorunun karşılığı…

Her yaştan bireylerde bilhassa gençler ve genç erişkinlerde daha sık görülen sivilce ya da öteki ismi ile akne, cilt üzerindeki kir, meyyit katman vb. çeşitli sorunlar gözeneklerin tıkanmasına yol açarak kendini gösterir. Kimi ilaçlar, ruhsal problemler ve yenilen yiyecekler de sivilcelerin artmasına tekrar çıkmasına neden olabilir. Özellikle yüz, omuz, sırt, boyun, göğüs ve üst kollarda lekeler ve sivilcelere neden olan kronik, inflamatuar bir cilt rahatsızlığıdır.  Bayanların birçoğu sivilceler konusunda birbirinden farklı metotlar denese de hayatlarında birtakım değişiklikler yapmadan ve uzmana istişareden büsbütün gitmesi mümkün değildir. Sivilcelerin yol açtığı cilt sorunların dışında son yıllarda sivilcelerle baş edenlerin merak ettiği bir soru var. Sivilce baş ağrısına neden olur mu? Yanıtı uzmanlar açıkladı. Tüm detaylarıyla birlikte haberimizi inceleyerek görebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara nazaran; Bir sivilcenin baş ağrısına neden olabilmesi için öncelikle kör sivilce denilen tipten olması gerekir. Bu çeşit sivilcelerin uçları cilt yüzeyine çıkamadığı için cilt altına baskı yapmakta ve bu da direkt ağrı oluşumuna sebebiyet vermektedir. Çok etkin olan yağ bezlerinin çalışması sonucunda meydana gelen bu tıp sivilceler bilhassa baş derisinin olduğu bölgelerde kendilerini gösterdiklerinde şiddetli ağrıların kaynağı olabilirler. 

PEKALA BAŞ AĞRISI YAPAN SİVİLCEYE TAHLİL OLARAK NE YAPILABİLİR?

Her geçen gün gelişen çağdaş teknolojinin bizlere sağladığı bilimsel tedavi prosedürlerinin yanı sıra büsbütün doğal ve bitkisel birtakım tedavi teknikleri ile de baş ağrısına yaratan kör sivilcelerin tedavi edilebilme imkanı bulunur. Sivilce tedavisinde izlenebilecek muhakkak başlı birtakım tekniklere çeşitli örnekler verilebilir. Bu durumda kesinlikle bir uzmana istişareli birebir vakitte kendi başınıza meskende yolları baş bölgenize uygulamamalısınız.

admin

Manyetik kirpik nedir? Manyetik kirpik nasıl takılır?

Previous article

Konutta balyaj nasıl yapılır? Pratik saç balyajı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir