Uncategorized

Şişle örülen yazlık bluz modelleri

0

Deniz merserize örgü en tanınan yazlık örgü modellerinin ortasındadır. Deniz merserize örgü ipinin ince olması yaz aylarını rahatlıkla geçirmenizi sağlayacaktır. Pekala, merserize deniz örgü yapılışı nasıldır? Pratik ve kolay yoldan anlatımını sizler için anlatıyoruz. İşte, tüm detaylarıyla deniz modeli örgü…

İnce ve yumuşak iplerin sık örgüsünden meydana gelen ve görünümünün denizi anımsatması nedeniyle örgü modeline deniz örgü denilen bu örgü, her yaştan bölüme hitap etse de en fazla erişkin yaşıtların seçimi olarak görülmektedir. Deniz modeli yaza uygun bir yaz örgü modeli olup, boğmayan bir örgü çeşidi ortasında yeri almaktadır. Deniz örgü modeli nasıl yapılmaktadır? Pratik ve kolay deniz örgü modeli nasıl yapılır? İşte, tanınan deniz örgü yapılışının teknikleri…

DENİZ MERSERİZE ÖRGÜ ÜRETİMİ

 Örgü çift sayılarla oluşturulmalıdır. Örgünün ön yüzünde 1 kenar ilmeği örünüz. Evvel yanındaki 2.ilmek, sonra 1.ilmek şiş üzerine alınız. Çift sayılarla kurulur, düz örgü yapınız.

 Sağ şiş yardımıyla birlikte alınarak 1 ilmek katıyız. Yanındaki 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek katıyız. Bu prosedürle örmeye devam ederek sıra tamamlayınız.

 Örgünün art kısmında, 1 kenar ilmeği ördükten sonra iplik örgünün düz örülen tarafına yanlışsız çekiniz.

 1.sırada birlikte alınan ilmeklerden üstte bulunan 1 ilmek düz örünüz. İplik örgünün ters tarafına geçirdikten sonra yanındaki 1 ilmek zıt örünüz.

Zıt örme sürecinden sonra iplik tekrar örgünün ön tarafına geçirilen prosedürle şişteki bütün ilmeklere tıpkı süreç uyguladıktan sonra 1.sırayı takiben örme sürecini istediğiniz boyuta getirene kadar devam ettiriniz.

admin

İstanbul’da gezilecek sakin yerler nelerdir?

Previous article

Seferihisar nerede? Seferihisar’da gezilecek yerler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir