Uncategorized

Silverdin Krem ne işe fayda? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı

0

Günümüzde yanık ve yara kremi olarak bilinen Silverdin krem, bilinmesine rağmen yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Yanık ve yara için kullanılan en tesirli kremler ortasında bulunan Silverdin krem, yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır.Peki Silverdin Krem ne işe fayda? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı nedir? öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Silverdin krem, içerisindeki etken husus olan gümüş sülfadiazin sayesinde bakterilerin cilt yüzeyinde gelişmesini ve artmasını mahzurlar. Her türlü yara ve yanıklarda oluşan iltihaplara sebep olan bakterileri yok eder. Eczanelerde reçete ile satılan bu krem 40 gramlık kutularda ve 400 gramlık kavanozlarda reçete ile satılmaktadır. Her 1 gramı silverdin 10 mg gümüş sülfadiazin içerir. Her türlü mikrop oluşumunu engelleyen ve enfeksiyonlara sebep olan bakterileri yok eder. Yatak yaralarının neden olduğu iltihabı önler. Genel olarak tabiplerin reçete ile verdiği silverdin kremi eczanelerden reçetesiz olarak da alabilirsiniz.

SİLVERDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Silverdin krem nasıl kullanılır sorusunun karşılığı çok kolaydır. Öncelikle hekiminizi size reçete ettiği formda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Silverdin krem prospektüs kısmını yeterli bir formda okuyun. İçerisindeki etken hususa karşı alerjiniz varsa muhakkak kullanmayın ya da hekiminize danışın. Genel olarak kullanım hali ise;

Hekiminiz tarafından size nasıl reçete edildiyse o formda kullanın.

Rastgele bir yan tesirini hissettiğiniz silverdin kremin kullanımı bırakıp hekiminizi bilgilendirin.

İçerisindeki etken unsura karşı rastgele bir alerjiniz bulunuyorsa katiyen kullanmayın.

Silverdin kremin uygulanacağı yara ve yanık olan bölgeyi öncelikle temizleyin.
Yanmış yahut yara olan meyyit deriyi ( çok büyük değilse ) alın.

İnce bir katman halinde bölgeye sürün.

Üzerine varsa tedavi gayeli kullanılan sargı bezi ile sarın. Şayet sargı beziniz yoksa steril edilmiş bir bez ile kapatın. Günlük kullanım dozu olarak da 1 sefer sürmeniz kâfi olacaktır.

SİLVERDİN KREMİN FİYATI NEDİR?

Silverdin krem hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satılmaktadır. Lakin reçeteli satıldığı vakit bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Silverdin krem fiyatı 8.32 TL’dir.

admin

Sesu Sir ağda nasıl kullanılır? Sesu Sir ağda kullananlar şad mu?

Previous article

ZDrave Krem ne işe fayda? ZDrave Krem nasıl kullanılır? ZDrave Krem nereden alınır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir