Uncategorized

Seferihisar nerede? Seferihisar’da gezilecek yerler

0

Seferihisar, İzmir’in güneybatısında ve Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Seferihisar (Sığacık), 1884 yılında Cumhuriyet öncesinde ilçe olarak tanınmıştır. İzmir’in 30 ilçelerinden biri olan Seferihisar’a nasıl gidilir? Seferihisar’da gezilecek yerler nelerdir? Seferihisar’da neler yapılır? İşte, Seferihisar seyahat seyahatinin detayları..

Seferihisar‘ın, Ege Bölgesi’nde sevecen bir ilçe olan Seferihisar (Sığacık), ziyaretçilerin ağır olduğu ve Türkiye’nin birinci globalleşmesinden uzak, üretmekten çok tüketilen bir yer olarak bilinen yerlerden biri olmuştur. Kaliteli bir hayat sürmek isteyenlerin dikkatini çekmeyi başaran Seferihisar’da gezilecek yerler nelerdir? Seferihisar’da neler yapılır? Seferihisar’a nasıl gidilir? Merak edilen soruların cevapları sayfamızın içeriğinde…

SEFERİHİSAR’A NASIL GİDİLİR?

İzmir merkezden Sığacık yaklaşık 52 km olduğundan 50 dakika sürmektedir. Alaçatı ile Sığacık ortası ara 76 km 1 saat sürmektedir. Ankara’dan İzmir Seferihisar’a 641 km 9 saat 15 dakika iken İstanbul ile ortasındaki uzaklık 625 km 9 saat 30 dakikadır.

SEFERİHİSAR’DA GEZİLECEK YERLER?

Zeytin ağaçlarıyla süslenmiş bu tarihi kalıntıların olduğu yer ilginizi çekebilir. Tarih tutkunuysanız yanınıza fotoğraf makinenizi getirmeyi unutmayınız. M.Ö. 1000’li yıllarda Giritler tarafından yapılmış bu antik kentin tadını sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz.

Seferihisar (Sığacık)’ın dar sokaklarında bile farklı bir hayat öyküsü ile karşılaşabilirsiniz. Sokakların görselliğinin adeta sinema seti havasında olması nedeniyle ziyafetçiler tarafından ağır ilgi görüyor. Sizde bu dar sokakların keyfini çıkarabilirsiniz.

Seferihisar’a uğradığınızda yahut konaklamak için gittiğinizde Seferihisar kalesini görmeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Tarih kokan kalesi ve görünümü sizleri ve sevdiklerinizi kucaklamayı bekliyor.

Seferihisar’ın pazarında bir çok çeşit sizlere sevinçli, enerjik bir alışveriş sağlayabilir. İkramlık eşyalardan ailenize, sevdiklerinize ve kendinize anı olarak saklayacağınız armağanlar alabilirsiniz.

Seferihisar kıyısına gidebilirsiniz. Seferihisar sakinliği ve nezih plajıyla yaz ayında ailenizle gidebileceğiniz küçük sevecen bir tatil beldesi yeri olabilir.

SEFERİHİSAR’DA NE MEŞHURDUR?

Seferihisar zeytinyağlı ve ot yemeklerinin yanı sıra Tahinli Böreği,Enginar Göbeğine Mevsim Türlüsü ve Çekme Makarnası ile meşhurdur. Sevdiklerinizle bu lezzetleri tadabileceğiniz aile restoranı yahut kalabalık olmayan nezih yerleri tercih edebilirsiniz.

NEREDE YEMEK YENİR?

Seferihisar’da rahat bir yemek lezzeti tadacağınız yerlerden biri Paşa Kaptanın Konutu olabilir. Meskeniniz üzere hissedeceğiniz ülkü bir börek meskeni olabilir. La Dude Arka Cafe’nin meşhur güçlü kahvaltısını tadabilirsiniz.

SEFERİHİSAR’DA NEREDE KONAKLANIR?

Seferihisar’ın sevimli mi sevimli dar sokaklarında rahatlıkla bulabileceğiniz konforlu konuk konutları ve aile pansiyonları bulunmaktadır. Kaleiçi’ndeki tarihi meskenlerden kimilerinin pansiyon olarak işletilmesi nedeniyle bu konaklama yerlerinin hem konforuna hem de görselliğine doyamayacaksınız.

Güzel Tatiller 🙂

admin

Şişle örülen yazlık bluz modelleri

Previous article

En lezzetli kruvasan nereden alınır? Kruvasan yenecek yerler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir