Uncategorized

Sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım teklifleri

0

Sarı saç başkalarına nazaran daha fazla bakım ve ihtimam gerektirir. Sarı saçlarınızın her daim parlak, canlı ve sağlıklı bir halde uzamasını istiyorsanız yanlışsız bakım kaide. Pekala sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım teklifleri nelerdir? Sarı saçlara bakım yaparken nelere dikkat edilmeli? Tüm merak ettiğiniz soruların cevabı haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Saçlarının renk tonuyla oynamayı sevenler ve sık sık saç renginden değişiklik yapan bayanlar kesinlikle sarı saç birinci tercihleri ortasındadır. Ekseriyetle beyaz ciltli bayanlara çok yakıştığı söylenen sarı saç, buğday ciltlilerde de hayli dikkat cazip bir görünüm oluşturur. Sarı saçların çoğu vakit artıları olsa, eski tarafları de bulunmaktadır. Sarı saçlı bayanların bilinen en büyük eksi istikametleri saçlarının sistemi ve saçlarına uygun makyaj tekniğidir. Ayrıyeten unutulmaması gereken bir durumda sarı saç sürekli daha fazla bakım istemektedir. Saçlarınızı birinci sefer boyayacaksanız doğal saç renginizin 2 ton açık renk ile başlamak daha hakikat olacaktır. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız tabanların daha koyu olduğu  rengi uygulamalı, uçlara yanlışsız gelindiğinde ise sarı ton renkleri uygulayın. 

Saçınızı sarı renge boyamaya karar verdiğinizde bilmeniz gereken bir konu ise saçlarını boyattıktan sonra daha kırılgan ve kolay yıpranan bir saçınız olacaktır. Bu durumun önüne geçmek ve sarı saçlarınızı canlı tutmak için sarı saç bakımı sistemli olarak yapılmalı ve ihmal edilmemelidir. Pekala sarı saçlara nasıl bakım yapılır? Gelin birlikte öğrenelim…

Sarı saç rengini uygulamadan evvel saçlarınızın rengini açmak için uygulanan kimyasallar saçlarınıza ziyan verecektir. Bu göz önünde bulundurarak saç bakımı eserlerine ve saç bakım maskelerine daha fazla yük vermeniz gerektiğini asla unutmamalısınız. 

 Saçlarınızın kuruyup yıpranmasını engellemek için hep sarı saçların nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendirici özelliği bulunan şampuanları kullanmaya çalışın.

 Sarı saçları bakım yaparken mümkün epey maşa ve ısı tesiri olan düzleştiriciler kullanmamaya çalışın. Saçlarınızın doğal formunu bulun. Bu sizin şekillendirici aletleri daha az kullanmanızı sağlayacaktır. Saça bakım yapan kremler ve saça biçim veren eserler doğal imajınızı ortaya çıkaracaktır.

– Sarı saçlar güneşten daha fazla etkilenmekte ve ziyan görmektedir. Yıpranan, güneşten ötürü solmuş, cansız bir saç istemeyiz. Bu durumu yaşamamak için saçlarınıza güneşli günlerde saç bakım kremi ile beslemek tesirli olacaktır.

– Sarı saç bakımı yaparken dikkat edilmesi bir öbür konusu ise saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanmayın bunun yerine ılık su ile saçlarınızı yıkamanız daha uygun olacaktır.

SARI SAÇLARA ÖZEL MASKE TANIMLARI

BADEM YAĞI MASKESİ

Yıpranan saçlarınız için uyguladığınızda saçlarınız kısa müddette canlanacak ve daha dolgun görünecektir.

Materyaller

1 adet muz
1 çay kaşığı badem yağı
1 Adet muz

Muzu çatal yardımı ile ezerek püre haline getirdikten sonra badem yağını ekleyip bu karışımı saçlarınıza sürmeniz kafidir. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Haftada 1 kere uygulamanız kafidir.

BİBERİYE MASKESİ

Sarı saçlarınızın daha sağıklı uzaması ve nemlenmesini sağlayan bu maske ayrıyeten sarı saç bakımı için uygulanabilir.

Gereçler

2 Tatlı kaşığı biberiye yağı
Yarım fincan zeytin yağı

Üstte saydığımız yağları belirtilen ölçüde cam kaseye ekleyip karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı saçlarınızın tabanlarına ellerinizle masaj yapar biçimde yeterlice yedirin. 15 dakika bekledikten sonra saçlarımızı yıkayıp süreci sonlandırın.

ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Gereçler

Yarım çay bardağı zeytinyağ
Yarım çay bardağı bal
1 Çay kaşığı tarçın

Üstte saydığınız bütün gereçleri bir kase içerisine belirlenen ölçüler kadar ekleyin ve düzgünce karıştırın. Karışımı saç tabanlarına düzgünce yedirdikten sonra yarım saat kadar bekleyip saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu süreci banyo yapmadan evvel yapmanız daha âlâ olacaktır. Her banyo öncesi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulamanız kafidir. Daha birinci uygulamadan itibaren değişikliği hissedeceksiniz.

admin

ZDrave Krem ne işe fayda? ZDrave Krem nasıl kullanılır? ZDrave Krem nereden alınır?

Previous article

Gliserin nedir? Gliserin ne işe fayda? Gliserin nasıl kullanılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir