Uncategorized

Saklıgöl nerede? Saklıgöl’e nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatları 2019

0

Hafta sonu ailecek İstanbul yakınlarında pak hava eşliğinde harika bir köy kahvaltısı yapmak isteyenler için Şile Saklıgöl ülkü bir yer olabilir. İşte Saklıgöl nerede, nasıl gidilir ve kahvaltı fiyatları ne kadardır, tüm bilinmesi gerekenler…

Kalabalıktan, gürültüden uzak, en çok da iş gerilimini, haftanın yorgunluğunu üzerinizden büsbütün atmak için ailecek ormanın ortasında hoş bir kahvaltıya ne dersiniz? Kilometrelerce yol gitmeden, üstelik uygun fiyatlı bir plan arıyorsanız Şile Saklıgöl tam size nazaran…

“Yasemin.com Rota” grubu olarak sonbaharı da tam manasıyla yaşayabileceğiniz İstanbul’a çok yakın olan Saklıgöl hakkında bir araştırma yaptık. Sizler için uygun fiyata ve sakin olan kahvaltı yerlerini mercek altına aldık.

İŞTE PAZAR GÜNÜNÜN KEYFİNİ AİLENİZLE BİRLİKTE DOYASIYA YAŞAYACAĞINIZ SAKLIGÖL HAKKINDA TÜM BİLİNMESİ GEREKENLER…

SAKLIGÖL’E NASIL GİDİLİR?

İstanbul’un saklı hoşluklarından birisi olan Şile ilçesinin Karamandere köyünde yer almaktadır. Etrafında ahşaptan şurası olan restoranı bulunan Saklıgöl, İstanbul’dan 80 kilometre ve yaklaşık 1 saat içerisinde gidebileceğiniz bir yer. Şayet otomobilsiz gideceksiniz de otobüsler de yer almaktadır. Üsküdar’da yer alan 139- Üsküdar- Şile39A Üsküdar- Ağva, 139T Tepeüstü- Şile üzere İETT otobüslerine binerek basitçe Saklıgöl’e gidebilirsiniz. 

SAKLIGÖL’DE NELER YAPABİLİRİZ?

Şile Saklıgöl’de tabiat yürüyüşü, piknik, mangal, ızgara yapabilirsiniz. Bilhassa kahvaltı için gidildiği düşünülse de mevkide bulunan restoranlarda basitçe akşam yemeğini de yiyebilir, serin serin havada bir Türk kahvesi yudumlayabilirsiniz. 

Göl kenarında bulunan yaklaşık 45 dakika süren yürüyüş parkurunda tabiatın eşsiz hoşluğunun tadını çıkarabilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Bilhassa yabancı turistlerin ağır olduğu Saklıgöl’de kahvaltı yapmak için sırf bir yer olduğu düşünülse de yürüyüş parkurunun sonunda bulunan çok tatlı ve samimi restore edilmiş bir kahvaltı yeri daha bulunuyor. Gözlemesiyle meşhur olan bu yere kesinlikle uğramanızı tavsiye ederiz.

PEKALA, SAKLIGÖL’DE KAHVALTI FİYATLARI NE KADAR?

Saklıgöl’de kahvaltınızı yahut mangalınızı kendiniz yapacaksanız, yalnızca 35 TL vererek masa kiralamanız kâfi. Masada istediğiniz kadar süresiz bir formda rahat rahat oturabilir, masaya 40 TL’ye semaverde çay söyleyebilirsiniz.

Şayet kahvaltıyı restoranda yapacaksınız; köy kahvaltısı ve demlik çay ile birlikte 35 TL verebilirsiniz. Birebir vakitte kahvaltının yanına 10 TL’ye sucuklu yumurta, patates tava, kuymak üzere şeyler de söyleyebilirsiniz. Mangal keyfi yapmak istiyorsanız yalnızca 25 TL vermeniz kâfi. 

“YASEMİN.COM” TAKIMI OLARAK KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRMENİZİ DİLERİZ 🙂

admin

Acun, Merve Büyüksaraç’a açtığı davayı kazandı! ”Hak yerini buldu…”

Previous article

TV ünitesi alırken nelere dikkat edilmeli? 2019 TV ünitesi modelleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir