Uncategorized

Renk veren çamaşırın lekesi nasıl temizlenir?

0

Renkli iç çamaşırlar yahut içinize giydiniz atlet usulü giysiler kıyafetinizi boyayabilir. Bu üzere durumlarda kıyafeti çöpe atmak yerine yapılması gereken muhakkak başlı tahlil tekliflerini sizler için hazırladık. Pekala, renk veren çamaşır lekesi kıyafet üzerinden nasıl çıkarılır? İşte, tahliller…

Terleme üzere durumlarda bilhassa sentetik kumaştan yapılan boyalı iç çamaşırı ve body şekli kıyafetlerin kimileri boya çıkarma özelliğine sahip olmaktadır. Çıkmayan, inatçı leke üzere gözükse de bu lekelere kesin tahlil formülü uygulanmaktadır. Kıyafetleri üzerine çıkan boya lekeleri nasıl çıkar? Bu üzere durumlarda hangi temizleme usulü uygulanmalıdır? Merak ettiğiniz haberin içeriği için göz atınız…

RENK VEREN KIYAFETİN LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Üstünde renk çıkmış olan kıyafetinizi makineye atmadan evvel izopropil alkolü lekenin üzerine dökünüz ve lekeyi yumuşatmasını bekleyiniz. Akabinde sıcaklığı yüksek olmayan derecede yıkayınız.

Boyanmış kıyafetlerin üzerine kür olarak kullanabileceğiniz amonyak ve sirke çözeltisinden yararlanabilirsiniz. 

Bir fincan amonyak içerisine bir fincan beyaz sirkeyi başka bir yerde karıştırınız. Bir sünger yahut pak bir kumaş bez ile leke üzerine uygulayınız. Akabinde sıcaklığı yüksek olmayan derecede yıkayınız.

Bir leğenin içerisine kıyafeti koyunuz. Lekenin üzerini kapatacak halde su koyunuz. Ve yeniden lekeyi kapatacak ölçüde sıvı deterjan ek ediniz. Yaklaşık bir saat kadar kıyafeti bu suda bekletiniz. Ovalayarak duruladıktan sonra asınız.

RENK ÇIKARMAMASI İÇİN NE YAPILIR?

Renk çıkarabileceğini fark ettiğiniz eşyaları kullanmadan evvel bir saat yahut bir gece tuzlu suda bekletiniz.

Renk çıkarma özelliği olan kıyafetleri yüksek dereceli ısıda yıkamamaya itina şovunuz.

admin

Mutfakta yapılmaması gerekenler

Previous article

Elma dilimi patates nasıl kesilir? Elma dilim patatesin püf noktaları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir