Uncategorized

Pratik biberon maması nasıl hazırlanır? Besleyici biberon maması tanımları

0

Bebek beslenmesinde değerli bir yeri olan biberon mamalarının bebeğinizi doyurmasının yanı sıra gelişimini de olumlu etkilemesi değerlidir. Ek besin devrinde bebeklere verilebilecek olan lezzetli mama tanımlarında aranan bir başka öncelikte pratik ve zahmetsiz hazırlanmasıdır. Annelerin bebeklerinde hazırlayabileceği enfes mama tanımlarını sizler için derledik. Biberon maması nasıl hazırlanır? Konutta biberon maması tanımları neler? Doyurucu ve besleyici mama tanımları…

Sağlıklı bir büyüme ve gelişim için bebeklerin birinci altı aylık devrinde uzmanlar yalnızca anne sütünü öneriyor. Doğum sonrası bebeğini dünyaya getiren annelerin bebekleriyle birinci kavuşmanı olan emzirmede ikili ortasında deri deriye temas sağlanacağı için ortadaki sevgi ve kuvvet bağı güçlenecektir. Emzirme sonrasında anne ile bebek meskene taburcu edildiği vakit gerçek emzirme sistemleri ile sağlıklı bir beslenme gerçekleştirilebilir. Bebeğiyle birlikte yeni sisteme alışmak durumunda kalan anneler, altı aylık devirden sonra bebeklerinde devam sütü ile birlikte ek besine başlar. Bebeğin beslenmesinde yalnızca çeşitlilik oluşturması için tercih edilen birtakım besinler ya da mamaların bebeğin gereksinimlerine uygun olması gerekir.

Kullanılan her materyal her bebekte birebir etkiyi oluşturmaz iken kimilerinde alerjiye neden olabiliyor. Bu nedenle bebeğinize vereceğiniz her besini evvel doktora danışın sonra uygulayın ya da uygulamayın. Hangi ayda hangi besinleri vermeniz gerektiğini yeterli bildikten sonra bir sorun görülme ihtimali de olmaz.

Bebeğinize hazırlayabileceğiniz mama tanımları…

BESLEYİCİ VE DOYURUCU BİBERON MAMASI TANIMI

GEREÇLER:

1 tane bıldırcın yumurtası (Haftada en çok 2 kez olmak şartıyla)
Yarım muz
3 tane cici bebe bisküvisi
1 tatlı kaşığı pekmez yada bal
1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
175 ml süt

YAPILIŞI:

Mama imaline birinci evvel bıldırcın yumurtasını 2 dakika haşlamak ile başlayın. Tam pişmiş değil çok çiğde değil orta bir kıvam elde ettikten sonra karıştırma kasesine muz, yulaf ezmesi, pekmez ve bebek bisküvisini ek edip blenderdan geçirin.

Akabinde süt döküp tekrar blender kullanın. (Alerjisi olan bebeklere süt yerine su kullanın). Mamayı biberona aktarıp afiyetle tüketmesini sağlayın…

BEBEKLER İÇİN DOĞAL BİBERON MAMASI TANIMI

GEREÇLER:

1 su bardağı keçi sütü
2 su bardağı su
3 tatlı kaşığı pirinç unu
3 kesme şeker

YAPILIŞI:

Üstte bahsedilen tüm gereçleri bir ortaya getirip güzelce kaynatın. Oda sıcaklığında bekletip bebeğiniz aç olduğunda verin. İşte bu kadar basit!

BİBERON İÇİN PİRİNÇ UNU MAMASI TANIMI

MATERYALLER:

1 bardak su
3 tatlı kaşığı pirinç unu
6 ölçek mama tozu

YAPILIŞI:

Pirinç ununu suyla birlikte soğukken karıştırın ve ağır ateşte yavaşça kaynatın. Koyu bir kıvam alınca mama tozunu ekleyip biraz daha karıştırın. Soğuduktan sonra bebeğe verin. Buzdolabında 2-3 günden çok bekletmeyin.

admin

Karaca’dan neler alınır? Karaca’dan alışveriş yapmanın püf noktaları

Previous article

Emekli olunca yaşanacak yerler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir