Polar Koltuk Örtüsü

Modern(Polar) Koltuk Örtüsü

Polar, kelime anlamı olarak kutup demektir. Kutup bölgesindeki soğuk hava şartlarında en iyi ısınma imkânı sağlayan kumaş türüdür. Bu kumaş türü yüksek faynlı örme makinelerinde mikro iplik Kullanılarak kumaş haline getiriliyor. %100 polyester ham maddesi ile üretilen mikro iplik, polar kumaş olduktan sonra üzeri şardonlanıyor. Böylelikle polar kumaşımıza son hali veriliyor.

Yapılan işlemlerin ardından polar kumaşımız, Gofraj makinesinde gofre edilerek üzerinde bulunan kalıcı desenler oluşturuluyor. Sonrasında ise polar koltuk örtüsü steril bir biçimde paketleniyor. Satın aldığımız, şık ve modern bir görünüme sahip polar koltuk örtüsü; deri kanepe, çekyat ve koltuklarımızın üzerinde rahatlıkla Kullanabileceğimiz ergonomik ve rahat bir yapıya sahiptir.

polar koltuk örtüsü
polar koltuk örtüsü modelleri

Polar koltuk örtüsü, 8 farklı renk seçeneği ile üretici tarafından satışa sunulmuştur. Bu renkler, önceki yılda üretilen ve tüketicinin beğenisini kazanmış koltuk takımlarının renkleri takip edilerek belirlenmiştir. Polar kumaş, günlük kullanımda koltuk örtüsünün dışında battaniye ve şal olarak da karşımıza çıkmaktadır. Milyonlarca metre üretim kapasitesine sahip olan Türkiye, bu alanda Küresel anlamda söz sahibi. Üretimin fazla olması ve üretim maliyetlerinin de düşük olması, işlenmiş polar kumaşların en uygun fiyatla Tüketiciye ulaşmasını sağlıyor.

Buraya kadar olan kısımda kumaşın üretiminden ve kalitesinden bahsettik. Şimdi ise işlenmiş kumaşın Kullanımından bahsedeceğiz. Polar örtüleri koltuklarımıza serdiğimizde örtüler neredeyse hiç kayma yapmıyor. Ayrıca örmeden tekniğinin verdiği esneklik ile de oturup kalktığımızda potlanma ve kırışma olmuyor. Yaptığımız testlerde polar kumaşın aynı incelikteki başka kumaşlara kıyasla dayanıklılığının gözle görülür şekilde hissedildiğini tespit ettik. Ayrıca kedi ve köpek gibi evcil hayvanların beslendiği evlerde polar koltuk örtüsü, pratiklik ve temizlik açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *