Uncategorized

Pirinç suyu saç uzatır mı? Pirinç suyunun saça yararları

0

Son günlerde gerek toplumsal medyada gerekse televizyonlarda karşılaştığımız pirinç suyu hem bedene hem cilde hem de saçlara birçok yararı bulunuyor. Uzmanların yaptığı açıklama nazaran pirinç suyu katiyen dökülmemeli, bilhassa saç uzatanların kesinlikle denemesi gereken bir alternatif tıp formülüdür. Pekala pirinç suyunun saça yararı nedir? Pirinç suyu saça nasıl uygulanır? Merak edenler için sorunun cevabı yalnızca yasemin.com’da!

En hoş ana yemeklerin yanına yapılan nefis pirinç pilavı tane tane olması için pirinçler pişirilmeden evvel kesinlikle suyun içerisinde bekletilir. Bekletildikten en az 10 dakika sonra su beyaz bir hale gelir. Yıllardır dökülen ve kullanılmayan bu pirincin suyu aslında bilmediğiniz birçok yararı bulunuyor. Cilt bakımından sıhhate, kolestrolü düşürmeden daha milyon tane alanda kullanılan pirinç suyunun saçları uzattığını biliyor muydunuz? Bayanların milyonlarca para yatırarak saçlarını uzatmaya çalıştıkları kozmetik eserleri bir kenara ayıracak, tıpkı vakitte sağlıklı bir formda saçlarınızın  uzamasına yardımcı olacak pirinç suyu metodu sizlerle paylaşıyoruz.

Asya, Çin, Japonya üzere ülkelerde yaşayan bayanların yılardır saçlarını pirinç suyu ile yıkıyor. Bu usul artık dünya genelinde tanınan bir hale geldi. Pirinç suyu saçların uzamasına yardımcı olurken tıpkı vakitte ipeksi ve yumuşak bir kıvama gelmesini sağlıyor.

PEKALA PİRİNÇ SUYUNUN SAÇA YARARLARI NELERDİR?

Saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olan pirinç suyu, içerisinde bulunan aminoasitler sayesinde tekrar saçın oluşmasına ve daha süratli büyümesini sağlar. Ayrıyeten B.C ve E vitaminleri bakımından hayli fazladır. Saçlarınızın yumuşak olmasını ve uzamasını istiyorsanız banyodan sonra pirinç suyuyla yıkayabilirsiniz. Bu süreci haftada en az 2 kez uygulamalısınız.

Pirinç suyu saç köklerini güçlendiren, saçların hacimli ve gürleşmesini sağlayan tıpkı vakitte parlak ve pürüzsüz yapıyor. Antioksidan, mineraller bakımından güçlü olan pirinç suyu, yıpranmış saçları onarıyor. İnançlı ve doğal olan pirinç suyu hiçbir yan tesiri göstermediği için saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesine imkan sağlar.

Saçın esnek olmasını tıpkı vakitte koparak dökülmeleri önleyen bu sistemi saç kırıklarınızı onarmak için de kullanabilirsiniz. Saç kırıklarının onarılması için muhakkak proteine gereksinimi vardır. Pirinç suyunun içerisinde de bol ölçüde protein bulunur. Kırık saç uçlarınızı pirinç suyunun içerisine batırın ve 15-20 dakika masaj yapın. Sonrasında yıkayabilirsiniz.

PİRİNÇ SUYU SAÇ İÇİN NASIL KULLANILIR?

Öncelikle saçlarınızı şampuanla güzelce yıkayın. Akabinde su ile büsbütün durulayın. Pirinç suyu saçlarınıza tamamına dökün. Saça ve baş derisine ellerinizle güzelce masaj yapın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

PİRİNÇ SUYU NASIL HAZIRLANIR?

Pirinç suyunu saçınıza uygulamak istiyorsanız iki farklı yolu deneyebilirsiniz. Bu sistemler şu biçimdedir;

1.YÖNTEM

Yarım bardak pişmemiş pirinci alın ve büsbütün yıkayın. Daha sonra pirinci 2 bardak su ile dolu kabın içerisine koyun. 30 dakika kadar bekletin. Süzerek suyu kullanabilirsiniz.

2.YÖNTEM

Bir bardak pirinci su ile güzelce yıkayın. Akabinde 3 bardak su ile dolu kapağı kapalı tencerenin içerisinde pişirin. Pirinç piştikten sonra suyu süzün. Ilık hale gelen suyu hava geçirmeyen bir kabın içerisinde 7 gün boyunca bekletin. Bu pirinç suyundan 1-2 kaşık kadarını 1 bardak suyla karıştırın. Hafif süt renginde olana kadar karıştırıp, kullanabilirsiniz.

admin

Dermatix Silikon Jel ne işe fayda? Dermatix Silikon Jel nasıl kullanılır?

Previous article

Seda Sayan’dan şok yanıt! Tanıştığım beşerden T.C. no istiyorum

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir