Uncategorized

Pembe ve turuncu renkler nasıl kombinlenir?

0

Yazın cıvıltısını yansıtan renklerin başında pembe ve turuncu gelir. Fakat argümanlı bu iki rengi giymek birebir vakitte değerli bir birikim de istiyor. Hangi renk hangi renkle daha uyumludur ve bir renk en yanlışsız halde nasıl kombinlenir sorularına hakim olmak gerekir. Sizler için pembe ve turuncu renkler nasıl kombinlenir sorusunun cevabına ulaştık. Pembe ve turuncu renk modasına yönelik tüm ayrıntılar yasemin.com’da.

Bir rengin kombinlerimizde tesirli durabilmesi, daha dikkat cazip bir görünüm sağlanabilmesi için çeşitli moda ve kombin taktiklerini bilmek gerekir. Zira bilsek de ya da bilmesek de, renkler hayatımızın olağan akışında kıymetli bir yer meblağ. Bu manada bilhassa turuncu ve pembe üzere hareketli ve canlı renkler, her renkle kombinlenemez ve her aksesuarla bir bütün oluşturamaz. Bu nedenle, pembe ve turuncu üzere renkleri kombinlerken farklı bir gayret ve itina göstermemiz gerekir. Bu basamakta atacağımız birinci adım, ‘Hangi rengin hangi renkle daha uyumlu olduğu’ sorusuna olan bilginizi ölçmenizdir. Bu soruyu yanıtladıktan sonra turuncu ve pembe renk özelinde düşünüp, bu renkler ile uyumlu olan kontrast tonları bulmanız gerek. Pekala turuncu ve pembe renkleri kombinlerken hangi adımları atmanız gerekir? Haydi gelin bu sorunun karşılığına yakından bakalım:

PEMBE VE TURUNCU RENKLER NASIL KOMBİNLENİR?

Birinci evvel turuncu renkten başlayalım. Turuncu renk, kırmızı ve tonlarından olduğu için başlı başına dikkat çeker. Bu açıdan baktığımızda da kombinlemesi sıkıntı olan renklerden olduğunu söyleyebiliriz. Kombin için turuncuya rahatça eşlik edecek olan renk; mavi, mor, gri ve siyahtır.

Pembe renk ise turuncu ile kıyaslanınca kombini daha kolay olan bir renktir. Kontrast konusunda tercih edilecek renk; yeşil tonları, turkuaz ve mavi olabilir. Gerçekten beyaz renk de her iki renk için de ortak bir ahenk tonu olacaktır.

admin

Konutta balyaj nasıl yapılır? Pratik saç balyajı

Previous article

Zeka genini anne mi baba mı belirler? Bebeklerde anne ve babadan alınan özellikler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir