Uncategorized

Oyuncu Mevlüt Demiryay vefat etti! Kent Tiyatroları’ndan taziye iletisi

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları sanatkarı Mevlüt Demiryay hayatını kaybetti. Demiryay için Kent Tiyatroları tarafından bir taziye bildirisi yayımlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları sanatkarlarından Mevlüt Demiryay hayatını kaybetti. Sanatçı için Kent Tiyatroları’ndan bir taziye iletisi yayımlandı. Bildiride şu sözlere yer verildi:

‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, Kıymetli Sanatkarı, tiyatro ve sinema oyuncusu Mevlüt Demiryay’ı kaybetmenin ıstırabını yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz. Sanatçı, 26 Haziran 2019 Çarşamba günü kılınacak öğlen namazını müteakip Niğde Ulukışla Mezarlığı’na defnedilecektir.’

MEVLÜT DEMİRYAY KİMDİR?

1 Ocak 1965 tarihinde Niğde’de dünyaya gelen Demiryay; Fosforlu Cevriye, Seni Seviyorum Rosa, Sinekli Bakkal üzere pek çok sinemada rol aldı lakin akıllarda Olacak O Kadar isimli skeç dizisindeki rolleriyle yer etti. İBB Kent Tiyatroları bünyesinde;  Kral Ölüşüyor, Çengi, IV. Murat, Yaz Gecesi Düşü, Birinci Göz Ağrısı, Meyyit Ordunun Generali üzere oyunlarda yer almıştır.

admin

Beli ince gösteren kombin hileleri

Previous article

Bebekler havuza ya da denize girebilir mi?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir