Uncategorized

Muzun cilde yararı var mı? Cilt bakımında muz nasıl kullanılır?

0

Meyveler ortasında en çok tüketilen tıpkı vakitte doyurucu tesiri bulunan muz, hem bedene hem de cilde birbirinden inanılmaz yararları bulunuyor. Besleyici özelliği ile bilinen muz uzmanların radarına girdi. Cilt lekelerinden sivilcelere ve daha birçok yararı bulunan muzun cilde yararlarını sizler için derledik. Duyunca çok şaşıracağınız muzun cilde yararları ve konutta muz maskesi tanımları yalnızca yasemin.com’da!

Muz, varlıklı bir potasyum kaynağıdır. İçerdiği vitamin ve minerallerle bedene birçok yararı bulunan muz, kalp sıhhati için hekimlerin da önerdiği meyveler ortasında yer alıyor. Spor ve diyet yapanların da ilgi odağı olan bu meyveyi sevmeyen yoktur. Güneydoğu Asya’nın tropikal bölgelerinde doğal olarak yetişen muz, ülkemizin de en çok tüketilen meyveleri ortasında. Hal bu türlü olunca uzmanlar da severek tüketilen bu meyveyi mercek altına aldı. Sağlıktan diyete, hoşluktan saç bakımına kadar inanılmaz yararları bulunan muzun cilde olan yararlarını sizlerle paylaşıyoruz. Meskende her gün tükettiğiniz muzun cilde yararlarını öğrenmek için sabırsızlanıyorsanız kesinlikle yazımızı inceleyebilirsiniz.

Muzun içerisinde bulunan B vitamini sayesinde Oksidatif gerilime ve yaşlanmaya neden olan hür radikallere karşı savaşarak gecikmesine yardımcı olur. Siz de yaşlılık izlerinin gecikmesini istiyorsanız kesinlikle her gün 1 tane muz tüketmelisiniz.

Hassas, esnek ve birebir vakitte kızarık bir cildiniz varsa muz maskesi sayesinde bu durumu oradan kaldırabilirsiniz. Kimyasal içeren riskli kozmetik eserleri tercih etmek yerine doğal bir meyve ile maske uygulamak cildinize çok uygun gelecektir.

Muzun içerisinde bol ölçüde çinko bulunuyor. Çinko ise ciltte oluşan sivilcelerin iltihaplanmasını önleyerek mikropların uzaklaşmasına takviye oluyor. Tıpkı vakitte bol ölçüde C vitamini barındıran muz cilt sıhhatini koruyarak kolajen üretimini hızlandırır.

Cildiniz için kusursuz bir meyve olan muz, içerisinde bulunan A vitamini sayesinde cildin nem oranını artırır hem de hasar görmüş, kurumuş, matlaşmış cildi kısa müddette onarır. Cildinizin kuruluğundan ve gerginliğinden şikayetçiyseniz olgunlaşmış muz ile bir maske hazırlayabilirsiniz.

MUZ İLE YAPILAN MASKE TANIMLARI

CİLDİ NEMLENDİREN MASKE TANIMI

Olgunlaşmış muzun yarısını bir kasenin içerisinde ezin. Göz etrafı hariç tüm cildinize eşit ölçüde uygulayın. 25 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Maskenin tesirini arttırmak için içerisine az ölçüde bal ekleyebilirsiniz.

KURU CİLTLERE MUZ MASKE TANIMI

1 tatlı kaşığı yoğurt ,1 ampül E vitamini ve 1 tane muzu püre olana kadar karıştırın. Yüzünüze uygulayıp 30 dakika kadar bekletin. Bekletilmiş muzu suyla temizleyebilirsiniz. 

admin

Altın maske ne işe fayda? Altın maskenin cilde yararları nelerdir? Altın maske nasıl yapılır?

Previous article

Müzikçi Ebru Yaşar’ın meskenini tahta kurular bastı!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir