Uncategorized

Mutfakta yapılmaması gerekenler

0

Bayanlar için mutfak pratikliği en kıymetli bilgidir. Vaktin birçoklarını mutfakta geçiren bayan, vaktini çabuklaştırmak ve vakti yönetimli kullanmak için pratik teşebbüse gereksinim duymaktadır. Lakin her pratik teşebbüs gerçek bir usul ve adım olmayabilir. Bu nedenle mutfakta yapılmaması gerekenleri sizler için hazırladık. İşte, mutfakta yapılmaması gerekenler…

Çalışan yahut mesken bayanlarının mutfakta seri olma, el çabukluğu istekleri olması kaçınılmazdır. Her bayan mutfakta vakit geçirmeyi sevmekte hatta saatlerce mutfakla ilgilenmekten şikayetçi olmamaktadır.  Pratik usulleri uygulanarak da lezzetli yemekler yapılabilir ve mutfak pak tutulabilmektedir. Fakat pratikliği gerçek kullanmak ve nasıl kullanacağını bilmek daha değerlidir. Aksi halde pratik yapmaya çalıştığınız rastgele bir şeyde sıhhatsiz ve olumsuz sonuç alabilirsiniz. Pekala, mutfakta uygulanmaması gerekenler nelerdir? Mutfakta yapılmaması gerekenleri sizler için paylaşıyoruz…

MUTFAKTA YAPILMAMASI GEREKENLER

– Kuru soğanı evvelce doğrayıp buzlukta saklamak üzere bir pratik yol yapmaktan kaçınınız. Tadının acılaştığını ve tıpkı lezzeti almadığınızı fark edeceksiniz.

– Çiğ durumunda olan ve dondurulan sebzeler besin pahasını kaybetmektedir. Pişirdikten sonra uygunca soğutmaya bırakınız ve birkaç saat buzdolabında kaldıktan sonra buzluğa atınız.

– Saklama kaplarının dondurmaya uygun olmasına dikkat ediniz. Hava aldırmaktan sakınınız. Buzluk poşetlerinin havasını düzgünce alıp ağzını sıkıca bağlamanız gerekmektedir. Etlerde soğuktan kaynaklı yanık izi gördüğünüzde yemekten kaçınınız.

  Meyve, zerzevat, bulgur, pirinç üzere besinleri plastik kap yerine geniş cam yahut ahşap kavanoz- kase içlerine koyabilirsiniz.

– Kanserojen husus içeren plastik kapları kullanmak istemiyorsanız, zerzevat yahut meyveleri, pirinç yahut bulgur konan beyaz bez torbalara koyabilirsiniz. Naylon poşetlerin içine koyup koruma ederseniz, bir hafta boyunca bozulmadan kalacaktır.

Mutfak tabanını (yer, tezgah ve benzeri) ıslak bırakmaktan kaçınınız. Nemlenme ve koku yapabilir. Ayrıyeten düşme tehlikesi mesken kazalarına sebebiyet verebilirsiniz.

admin

Konutta ulaşılmayan yerler nasıl temizlenir?

Previous article

Renk veren çamaşırın lekesi nasıl temizlenir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir