Uncategorized

Meskenin emlak pahasını artıracak pratik bilgiler

0

Bina vergilerinde bakanlıklar tarafından belirli olan ve beyan edilen metrekare başına inşaat maliyet fiyatının haricinde arsa ve arsa hissesi üzere kıymetler dahilinde hesaplama yapılmaktadır. Pekala bu üzere durumlarda konutunuza çıkar sağlamak için ne üzere yollara başvurulmalı ve ne üzere yollar izlenmelidir? İşte, cevaplar…

Bir meskeni satmadan yahut kiralamadan evvel, o konutun kimler tarafından seçileceğini tespit etmek, alıcıya nazaran düzenleme yapmış olmak ve onun göz zevkine gereksinimlerine uygun hale getirmek en mantıklı hareket olacaktır. Pekala, konutun emlak bedelini artırmak için hangi yollar izlenmelidir? En ülkü hangi sistemlerle emlak pahası tespit edilir?

MESKENİN EMLAK PAHASINI ARTIRMAK İÇİN NELER YAPILIR?

 Duvarların yeni boyanması taze ve görsel açıdan hayli tesirli bir görünüm olacağından konutu boyatmaya itina şovunuz.

Temizlenmiş ve hoş kokan bir meskenin ilgi cazip görünmesi, nahoş ve berbat kokan meskenlere oranla daha avantajlı bir seçenek olduğundan, pis görünümlü bir mesken yerine tertemiz, camları ve parkeleri parlayan bir meskenin alıcısı daha çok olacaktır.

 Ufak problemler haricinde konutun tadilatının düzgün yapılmış olması gerekir zira hiçbir alıcı konuta verdiği fiyattan ekstra bir fiyat ödemek istemeyecektir. Konutun tadilatında yapılması gereken bilgiler için sayfamızagöz atabilirsiniz.

– Farklı dekoratif ayrıntılarla birçok alıcının ilgisini çekmek için son trend duvar kağıtları yahut şık motifler kullanabilirsiniz. Birbirinden şık duvar kağıtları için sayfamızagöz atabilirsiniz.

Konutun en hijyenik ortamları olduğundan en fazla merak edilen, paklığında ve tadilatında emin olunmak istenen alanlardan biri tuvalet öteki ise banyodur. Bu alanları pak tutmaya ve tadilatında gereken tahlili sağlamaya ihtimam şovunuz.

– Yeterli ışık alan meskenler daha ferah görünüme sahiptirler. Bu yüzden birinci tercih olarak “güneş alan bir konut mi? ” sorusu ile karşılaşılmaktadır. Konutun durumu güneş çok almayan bir pozisyonda ise kâfi ölçüde aydınlatma sağlayarak bu sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz.

admin

Samsun’da gezilecek yerler

Previous article

Konutta ulaşılmayan yerler nasıl temizlenir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir