Uncategorized

Meryem Ana otu hamilelikte nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun şaşırtan yararları

0

Gebe kalmayı kolaylaştıran ve doğum sancılarını azaltarak rahmin kolay açılmasını sağlayan Meryem Ana Otu (Fatma Ana Eli Otu) birçok kederin devası! Sıhhat açısından da çok yararlı olduğu bilinen Meryem Ana Otunun gebe kalmak için nasıl kullanılacağını ve doğumdaki kullanımını sizler için derledik. Meryem Ana Otunun yararları neler? Meryem Ana Otu ne işe fayda? Tarçına misal tadı olan Meryem Ana Otu tohumunun kullanımı…

Hangi yolu denerlerse denesinler tekrar de bebek sahibi olamayan çiftlere umut olacak bir bitki olan Meryem Ana Otu, doğurganlığı desteklemesi bakımından değerli bir doğal tedavi yoludur. Birinci olarak Arabistan’da ortaya çıkan Meryem Ana Otu, yumruk üzere kapalı bir el görünümünde olup kuru kök formundadır. Yağmurlu havalarda ya da suya atıldığı vakit yaprak açan bitki bu esnada deposunda su biriktirip yine eski kuru halini alır. İçerisinde epeyce fazla olan östrojen hormonu sayesinde kan sirkülasyonunu süratli bir formda hareketlendirir ve erkeklerdeki sperm hücre sayısını çoğaltmaktadır. Erkeğin sperminin bayandaki yumurtalığa daha rahat geçmesini sağlayarak, hamilelik oluşumu konusunda büyük bir yardımcıdır.

Meryem Ana Otu halk ortasında Meryem ana eli ya da Meryem ana eli otu biçiminde de isimlendirilmektedir. Kendi kendini tohumlama özelliği olan bu bitki doğurganlığı harekete geçirmesinin yanı sıra doğum yapacak olan anne adaylarının daha kolay ve rahat doğum yapma imkanı da sunuyor. Pekala hem sağlıklı hem de gebe talihini arttıran Meryem Ana Otu nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun yararları neler?İşte cevabı…

MERYEM ANA OTU İLE NASIL GEBE KALINIR? KOLAY DOĞUM İÇİN KULLANIMI…

Gebe kalmak isteyen bayanların bebek bahtını arttırması için Ovulasyon periyodunda eşiyle yakın olması gerekir. Bu yakınlaşmadan evvel Meryem Ana Otunu içi su dolu büyük bir kaba alarak bekleyin. Meryem Mühletini, Felak, Nas ve Ayetel Kürsi üzere doğumu kolaylaştırıcı müddetleri okuyup suya üfleyin. Bekletilen bu şifalı suyu günde sabah ve akşam olmak üzere 2 kere için. Gebe kalıpta sadece daha rahat bir doğum geçirmek isteyen bayanlar da tıpkı Meryem Ana Otunu suda 20-30 dakika beklettikten sonra içerek rahmin kolay açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu esnada 1 bardaktan fazla içmemeye dikkat edin.

MERYEM ANA OTUNUN BİLİNEN YARARLARI NELER?

– Ovulasyon periyoduna denk getirilerek kullanıldığı vakit gebe kalma bahtını arttırır.

– Doğum telaşı çeken anne adaylarının içini rahatlatacak olan Meryem Ana Otu, doğum yapılacağı gün anne adayına içirilirse ağrıları azalacak ve rahim ağzı daha kolay açılacaktır.

– Kan akışını hızlandırma tesiri bulundurduğundan ötürü doğum gerçekleştikten sonra rahim kanamalarını azaltır.

– Çocukluk devrinde tuvalet sorunu yaşayan kimselerde altına kaçırmayı önler.

– Cilt üzerinde görülen açık yaraların güzelleşme sürecini hızlandırarak tedavi eder.

– Sperm sayısını arttırarak hücrelerdeki kaliteyi tesirli hale getiriyor.

admin

Burak Özçivit Kazakistan’da!

Previous article

Seda Sayan’ın oğlu Oğulcan Engin’e hırsızlık şoku!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir