Uncategorized

Madecassol krem ne işe fayda? Madecassol krem nasıl kullanılır?

0

Madecassol krem, sadece eczanelerde satılan ve son günlerde ismini sıkça duyduğumuz kremler ortasındadır. Herkesin merak ettiği Madecassol krem hakkında bilinmeyenleri sizlerle paylaşıyoruz. Madecassol krem ne için kullanılır? Madecassol krem fiyatı nedir? Madecassol krem nitekim güzel mi? Madecassol cilde yararları nelerdir? öğrenmek için kesinlikle yazımıza göz atmalısınız.

Madecassol, içeriğinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham unsurundan yapılan ve cildi onaran, yenileyen, yaraları düzgünleştiren bir tesire sahiptir.İstenmeyen durumlarda ortaya çıkan yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılan Madecassol krem, gebe bayanlar ve emziren annelerinde yan tesirinin bulunmaması sebebi ile sıklıkla kullandığı kremlerin başında gelmektedir. İsmini sık sık duyduğumuz bu kremi birtakım şahıslar cilt bakımı için kullanırken, kimileri da sivilce izleri ve yaraların kapanması için kullanmaktadır. Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için sizlere bu yazımızda Madecassol kremin kullanım alanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Madecassol, cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri meseleleri yok ederken bilhassa yaraların üzerindeki tesiri ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde âlâ tesir göstermektedir.Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken birinci kural asla açık yaraların üzerine sürülmemesi gerekmektedir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasına neden olmaktadır.  Bilmemiz gereken durum yaranın sulanması değil kuruması gerekmektedir. Kurumayan bir yara ebediyen kahır çıkarır ve güzelleşme süreci gecikir. Tıpkı durum yanıklar içinde geçerlidir.

MADECASSOL KREM;

Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,

Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri,

Göğüs başı çatlak ve yaraları,

Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi,

Yara ve yanıkların düzgünleşme sürecini hızlandırır,

Tahriş olmuş cildi onarır,

Ağda sonrası,

Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması önerilen bir kremdir.

MADECASSOL KREM NASIL UYGULANIR?

Cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan hasarlı ciltler için Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Konutta Madecassol krem ile cilt bakımı yapmak için gereken gereçler ise;

1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
1  Adet E vitamini Ampulü

Gereçleri bir cam kasenin içerisinde karıştırıyoruz. Karışıma hazırlarken mümkün epey Madecassol krem ve bepanten kremi birebir ölçüde hazırlayın. Hazırladığımız karışımı göz ve dudak etrafı hariç  yüzümüzde özelikle problemli bölgeye ve boynumuza sürebilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. 2 Haftada 1 sefer uygulamanız kafidir.

MADECASSOL KREMİN CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma durumlarında onarıcı tesiri daha süratli güzelleşmesinde çok tesirli olan bu kremi nizamlı bir biçimde uygulayabilirsiniz.

Doğum sonrası daima emen bebeklerin neden olduğu göğüs ucu çatlakları için madecassol krem kullanılabilir. Bebek emzikten sonra sürülmelidir ve bebek yine emmeye başlandığında temizlenmelidir.

Ergenlik periyoduna geçişte oluşan sivilcelerin tedavisinde madecassol krem sivilce tedavisinde tesirlidir.

Mevsim değişimi sonrası ortaya çıkan el ve ayaklardaki çatlakların tedavisinde kullanılabilir, özelikle kışın çatlayan ellerimiz için bu kremi kullanabilirsiniz. Düzeli kullanıldığında eller ve ayakların yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Cilt yapınız çok kuru ise bu krem tam size nazaran, cilt yapısı hassas ve kuru ise nemlendirmek için madecassol krem cildi nemlendirir. Lakin gün içerisinde 1 yada 2 kereden fazla kullanımı tavsiye edilmez.

MADECASSOL KREMİN YAN TESİRLİ NELERDİR?

Nizamlı ve dozunda kullanıldığında bilinen pek yan tesiri yoktur. Madecassol kremin yan tesirleri genel olarak açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş çok azda olsa görülmektedir. Çok kullanımından kaçınmak gereklidir. Şayet beklemediğiniz bir yan tesir gördüğünüzde kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

MADECAASOL KREMİN FİYATI NEDİR?

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2019 Yılı fiyatı 25,94 TL‘dir.

admin

Travazol krem ne işe fayda? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem fiyatı

Previous article

2019’un trend bavul modelleri ve fiyatları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir