Uncategorized

Lider Erdoğan Japonya’da Orta Güler standının açılışını yapacak

0

G-20 doruğu kapsamında Japonya’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 Haziran’da, 20 Ekim tarihinde vefat eden dünyaca ünlü fotoğrafçı Orta Güler’in yapıtlarının yer aldığı standın açılışını gerçekleştirecek.

G-20 doruğu hasebiyle Japonya’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Haziran’da Japonya’nın Kyoto kentinde bir açılış gerçekleştirecek. Erdoğan, dünyaca ünlü fotoğrafçı Orta Güler’in yapıtlarının yer aldığı bir standın açılışını gerçekleştirecek. Sanatkarın yapıtlarını dünyaya tanıtmak ismine hazırlanan “Ara Güler Fotoğraf Sergisi”, Londra ve Paris’in akabinde Kyoto’ya taşınacak. Kyoto kentinin 800 yıllık tarihi yeri olma özelliği taşıyan Tofuku-ji Tapınağı’nda açılışı gerçekleşecek olan stant, 10 Temmuz’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ön kelamı ile hazırlanan stant kitabı ise G-20’ye gelen devlet liderlerine armağan olarak sunulacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÖN KELAMI:

“Ara Güler, mesleğinde gerçek manada bir dünya markasıydı. Siyasi gayretleriyle, devlet adamlıklarıyla, fikirleriyle, sanatçılıklarıyla, insani duyarlılıklarıyla son 65 yılda dünyamızda iz bırakmış tüm değerli isimlerin onun objektifinin önünden geçmiş olması, bunun en büyük ispatıdır. 1950 yılında başladığı ve son nefesine kadar sürdürdüğü uzun meslek hayatı boyunca çektiği fotoğrafların, bugün de dünyanın dört bir yanında müzelerin, koleksiyonların, albümlerin başköşelerinde yer alıyor olmasıyla milletçe iftihar ediyoruz. Doğup büyüdüğü İstanbul’u, hayatının ve sanatının merkezine koyan Orta Güler’in serüveni, yakın tarihimizin de bir özeti üzeredir. Kendisini, bağnazlıktan uzak, özgün, kuşatıcı ve üretken şekliyle, ülkemizde gerçek sanatçı profilinin en ülkü örneklerinden biri olarak sürekli hürmetle hatırlayacağız.”

admin

Bir Vakitler Çukurova tam 18 ülkeye birden satıldı!

Previous article

Galatasaray’ın eski forveti Bafetimbi Gomis’den takdirlik hareket!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir