Uncategorized

Konutta ulaşılmayan yerler nasıl temizlenir?

0

Her bayanın konutunda ulaşamadığı bölgeler kesinlikle vardır. Temizlikte bilinmesi gereken değerli ögelerden biri de hangi malzemeyi nerede nasıl kullanacağını bilmek olmalıdır. Pekala, meskende ulaşılmayan yerler nasıl temizlenir? İşte, meskende saklı gizli bölgeleri temizleme teknikleri…

Ağır olan eşyaların taşınmakta zahmet çekilmesiyle temizliğinin de güç olduğu gözlenmektedir. Pencere kenarları, musluk ekipleri üzere bir çok mesken eşyasının da paklık kelam konusu olduğunda sıkıntı bir paklık süreci haline dönüşür. Pekala, meskeninizde ulaşılmayan bâtın yerlerin paklığında yapılması gereken usuller nelerdir? Haberimizin içeriği için sayfamıza göz atınız…

KONUTTA ULAŞILMAYAN YERLER NASIL TEMİZLENMELİ?

Konutunuzdaki perde kepenkleri, tablo yahut avize üzere eşyaları pamuklu yapıdaki bir çorabı elinize geçirerek paklığı sağlayabilirsiniz.

Kir ve tozun en çok biriktiği yer pencere ortalarıdır. Sirke, karbonat karışımı ile bu pisliklerden kurtulabilirsiniz. Diş fırçası yardımıyla temizleyerek çarçabuk bu bölgeleri temizleyebilirsiniz.

Kanepenin ardındaki tozları almak için uzun bir sopanın ucuna ıslak bezi sarınız. Ve temizlemek istediğiniz bölgelerin üzerinde gezdiriniz.

Kanepelerin ortasındaki pislikleri ıslak mendil ile temizleyebilirsiniz. Ucu kesin bir tahta kesimine ıslak mendili dolayarak da bu süreci gerçekleştirebilirsiniz. Fırça kullanarak da bu paklığı gerçekleştirebilirsiniz.

Buzdolabı yahut gibisi eşyalarınız metal yapıya sahipse tıraş köpüğünü pak bir beze sıkarak paklığını sağlayabilirsiniz.

Tuvaletin içerisinde oluşan siyah pis lekeler için sirke en ülkü tahlildir. Bir kağıt havluyu sirke ile ıslatarak tuvaletin iç kısımlarına yerleştiriniz. En az bir saat ortası bekletiniz. Koku ve leke gidecektir.

admin

Meskenin emlak pahasını artıracak pratik bilgiler

Previous article

Mutfakta yapılmaması gerekenler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir