Uncategorized

Konutta kuru temizleme nasıl yapılır? Meskende çamaşır kurutma teknikleri

0

Çamaşırları yaz kış kurutmanız sorun mi oluyor? Kurutma süreci kırışıklıklara ve uzunlukta küçülmelere mi yol açıyor? Kıyafetlerinizi birinci günkü üzere kullanmanız için konutta kuru temizleme imali hakkında kimi prosedürlere değiniyoruz. İşte, giysileri deforme etmeden meskende çamaşır kurutma usulleri…

Kuru temizleme lükse kaçması nedeniyle her türlü elbiselerin götürülmesi imkansız olabilir. Elbiselerin üzerindeki lekeleri kendi imkanlarıyla çıkardığınız vakit birebir halde kurutmasında sorun yaşamamak için pratik metotlu meskende kurutma makinesi seçeneğini sizlerle paylaşıyoruz. Pekala, konutta kurutma nasıl yapılır? Meskende kurutma seçenekleri nelerdir? Konutta kurutma makinesi nasıl yapılır? İşte, meskende çamaşır kurutma teknikleri…

KONUTTA KURUTMA TEKNİKLERİ

Konutunuzdaki elektrikli fırında en düşük ayarı seçiniz. (30 derece olabilir değişkenlik gösterebilir) Kurutmak istediğiniz elbiseleri rulo halinde fırının içine yerleştiriniz. 15 dak ayarlayarak kurutmaya başlayınız.

Kurutmak istediğiniz elbiselerinizi battaniyenin yahut kadife yapılı bir örtünün üzerine yayınız. Üzerine saç kurutma makinenizi en yüksek ayarına getirerek elbisenizi dairesel halde kurutmaya başlayınız.

Ütüleme en ülkü ve nostaljik kurutma aracıdır. Ütü masasının yahut yanma tehlikesi olmayan geniş bir masanın üzerine tülbent serdikten sonra üzerine kurutmak istediğiniz elbisenizi koyunuz ve ütüleme sürecine başlayınız.

Mikrodalganın ısı ayarını en düşük dereceye alınız ve dakika müddetini duruma nazaran (yaklaşık 20 dakika olabilir) artırarak ayarlayabilirsiniz.

Ufo, ısıtıcı üzere eşyalar var ise en küçük odaya kurutmak istediğiniz elbiseleri alınız. Isıtıcının 2 cm aralıkta tutarak önlü gerili denetimli bir halde kurutmayı deneyiniz.

admin

İstanbul’da balık tutulacak yerler

Previous article

Kırmızı ve mercimek ortasındaki farklar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir