Uncategorized

Konutta balyaj nasıl yapılır? Pratik saç balyajı

0

Son yıllarda saç modelleri ortasında epeyce trend olan balyaj meskende nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir mercek altına aldık. Kuaföre milyonlarca para vermek istemeyen bayanlara ışık tutacağımız bu yazımızda adım adım saç balyajını öğrenebilir tıpkı vakitte basitçe diğerlerine da yapabilirsiniz.

Balyaj, saçların doğal renginin bozulmaması fakat renk katmak için uç kısımlarına uygulanan saç rengi açma tekniğine verilen isimdir. Eski vakitlerde röfle olarak da bilinen balyaj, 2017 yılından beri bayanların kuaförde sık sık yaptırdığı süreçler ortasında yer alıyor. Hala üretimi revaçta olan balyaja kuaförlerde çok fazla para vermek istemiyorsanız, meskende pratik bir halde yapabilirsiniz. Nasıl mı? En kolay üretimi ile hazırladığımız saça balyaj yapma sürecini aşağıdaki haberimizden ayrıntılı bir formda inceleyebilirsiniz.

ADIM ADIM MESKENDE BALYAJ İMALİ

Balyaj yaparken birinci adım saçlarınıza ve cildinize uygun bir renk tonunu seçmektir. Bu renk tonu cildinizden ve saçınızdan açık ise, nahoş bir görünüme neden olabilir. Aşağıdaki renk tonlarından birini tercih edebilirsiniz. 

Sonra balyaja nereden başlayacağınıza karar verin. Bu adımda dikkat etmeniz gereken en değerli nokta saçlarınızın uzunluğudur. Şayet saçlarınız omuz hizasından uzun ise köprü kemiğinin bir tık altı olmalıdır. Örneğin aşağıdaki görselde bulunan uzunluk ülkü bir uzunluktur.

Saçlarınıza boya uygulayacağınız hizaya karar verdikten sonra saçlarınızı güzelce tarayın. Karışmış saç olmamasına itina gösterirseniz saç boyasının eşit halde dağılmasını sağlayabilir tıpkı vakitte doğal bir görünüm oluşturmasına yardımcı olabilirsiniz.

Saç tarama sürecini bitirdikten sonra boyanın üzerinize bulaşacağı ihtimaline karşılık kesinlikle eski bir tişört giyin. Sonrasında elinize eldivenleri geçirerek işe başlayın.

Saç açısını güzelce karıştırın. Akabinde tokalar yardımıyla saçlarınızı tutamlara ayırın. Bu adımda en kıymetli detay ise saçlarınızı tutamlara ayırırken kalınlığına ve uzun olmasına dikkat etmek.  Saçlarınızı tutamlara ayırdıktan sonra lastiğin altında kalan kısımlara boyayı sürün.

Saç açıcısının üzerinde yazan mühlete kadar beklettikten sonra saçlarınızı güzelce yıkayın. Kuruladıktan sonra, tıpkı süreci tekrar yapacağız.

Lakin artık sıra açtığımız saçı renklendirmekte. Eldivenleri takarak saçlarınızı tutamlara ayırın. Tutamlara boyayı uygulayarak boyanın üzerinde yazan müddet kadar bekletin.

Saçlarınızı güzelce yıkayın ve kurulayın.

İşte bu kadar!

admin

Sivilce baş ağrısı yapar mı?

Previous article

Pembe ve turuncu renkler nasıl kombinlenir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir