Uncategorized

Kolay ve pratik ütü yapmanın püf noktaları

0

Yaz ayında sıcakların başlaması konut işlerini zorlaştırmaya neden olmaktadır. Bilhassa ütü yapmak başlı başına kuvvetli bir süreç haline gelmektedir. Kolay ve pratik tekniklerini bilmesi şartında yaz aylarında dahi ütü yapmak sizi zorlamayacak bir mesken işi haline gelecektir. Pekala, kolay ve pratik ütü nasıl yapılır? Pratik ütü nasıl yapılır hakkında bilinmesi gereken püf noktaları haberimizin içeriğine bulabilirsiniz…

Farklı ısı gerektiren farklı kumaşlar, astarlı kıyafetler, manşetler, yakalar, kolalama üzere ayrıntıları kulak ardı etmeden işimizi kolaylaştıran pratik tekliflerle hakikat bir ütüleme yapılabilir. Kumaşın yapısı ve uygulanan teknikler göz önüne alırsa yaptığınızın işin süratli ve pratik bir halde sonlanması gözlenmektedir. Pekala, kolay ve pratik ütü için hangi prosedürler izlenmelidir? Merak ettiğiniz haberin içeriği için sayfamızın altında yazanlara bir göz atınız…

2019 ütü modelleri ve fiyatlarını merak ediyorsanız haberimizin içeriğine göz atınız.

PRATİK VE KOLAY ÜTÜ İÇİN;

Çamaşırlarınızı yıkarken yumuşatıcı kullanmanız, çamaşırlarınızın çok kırışmasını pürüz olmaktadır.

Çamaşır makinenizin kurutma programı varsa ya da ayrıyeten kurutma makineniz varsa daha kolay ütü yapmanızda yarar sağlayabilir.

 Kurutmak için makine yoksa asmadan evvel çamaşırlarınızı gerdirme formülünü uyguladıktan sonra çırpınız.

Çamaşır makinenizde kurutma ayarı varsa kırışıklık giderici düğmesine tıklamayı unutmayınız. Bu sayede ütü yaparken ekstra bir efor sarf etmemiş olacaksınız.

 Çamaşırlarınızda ip yahut mandal izinin kalmasını istemiyorsanız bir koltuğun yahut güneş gören yere konmuş çamaşır askılığının üzerine yayarak kurutunuz. 

 Demir çamaşırlık iz bırakma sorunu için ise demir parmaklıklarına kuru havluları astıktan sonra ıslak çamaşırlarınızı seriniz. İz sorununu bu sayede çözmüş olacaksınız.

 Ütü masasının üzerine alüminyum folyo seriniz. Alüminyum folyo ısıyı yansıtarak üzerine koyduğunuz çamaşırın gerili önlü daha kolay ütülenmesinde yarar sağlayacaktır.

– Baskılı tişörtleri aykırısından ütülerken ortaya nemli bez koyunuz. Buhar vermeden evvel kesinlikle ütünün büsbütün ısındığından emin olunuz. Ütülenen çamaşırları çabucak asarsanız pürüzsüz kalmalarında tesirli olacaktır.

admin

Bahçeli konutlar için dekorasyon teklifleri

Previous article

Sibel Can ve Türkan Şoray bitime 15 dakika oy kullandılar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir