Uncategorized

KKTC’de konser verdi, hain ilan ettiler

0

Yunan müzikçi Anastasia Kalogeropoulou’nun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) verdiği konserle ilgili Rum medyasının yaptığı haber, reaksiyon topladı. Toplumsal medya üzerinden, ‘Utanmıyor musun?’, ‘Hain’ üzere yorumların yapılması üzerine, müzikçi, “Burada bir tek hatalı ben miyim? Bir tek ben mi hainim?” dedi.

Yunan müzikçi Anastasia Kalogeropoulou, KKTC’de bir otelde 10 Haziran günü sahne aldı.

‘UTANMIUYOR MUSUN? HAİN’

Rum Kilisesi’ne yakınlığı ile bilinen TV kanalı, evvelki gün müzikçinin verdiği konserle ilgili haber yapıp, Kalogeropoulou’nun ‘işgal altında konser verdiği’ ifaderini kullandı. Bunun üzerine müzikçiye karşı karalama kampanyası başlatıldı. Toplumsal meya üzerinde Kalogeropoulou’a karşı ‘Yasadışı ülkede nasıl konser verirsin?’, ‘Utanmıyor musun?’, ‘Hain’ üzere birçok söz kullanılarak reaksiyon gösterildi.

SERT REAKSİYON GÖSTERDİ

 

 

Reaksiyonlar üzerine bahisle ilgili açıklama yapan Anastasia Kalogeropoulou, “Burada bir tek hatalı ben miyim? Bir tek ben mi hainim?” dedi.

Bir çok Rum’un Kuzey’e geçip para harcadığını söyleyen Kalogeropoulou, “En azından ben para almak için gittim, para vermek için değil. Onlara hesap sormuyor da bana hesap soruyorsanız, Yunan olduğum içindir” dedi.

Daha evvel iki yıl boyunca İstanbul’da sahne aldığını söz eden Kalogeropoulou, kendisini dinleyenler ortasında Rumların da olduğunu belirterek, “Ben işimi yapıyorum ve paramı alıyorum. O gece en az 500 Rum vardı orada” diye konuştu.

 

 

‘IRKÇI KANILARA YER YOK’

Yunan müzikçinin sahne aldığı otelin Genel Müdürü Mine Gürses de olayla ilgili şöyle konuştu:

“Anastasia Kalogeropoulou çok kıymetli bir sanatçı ve eleştiriyi değil tebrikleri hak ediyor. Bizde ırkçı niyetler ve uygulamalar yoktur. Otelimizde Türk sanatkarları ağırladığımız üzere Rum ve Yunanlı sanatkarları da ağırlamaktan memnunluk duyarız. Kıbrıs sıkıntısının tahlilini istiyorlarsa, bilhassa kültürel, toplumsal ve spor alanlarında ikili alakaların gelişmesine katkı koymalıdırlar.”

KAYNAK : DHA

admin

Halı dekorasyonunda farklı öneriler! 2019 halı modelleri ve fiyatları

Previous article

Açık karamel saç rengi nasıl elde edilir? Açık karamel saç rengi kimlere yakışır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir