Uncategorized

Kirpik neden dökülür? Kirpik dökülmesine karşı konutta ne yapılır?

0

Sabahları uyandığınızda ya da duş sonrasında kirpiklerinizin sık sık döküldüğünü fark ediyorsanız dikkat! Kirpiklerinizin vakitle tamamının dökülmesine neden olabilirsiniz. Pekala kirpik dökülmesini durdurmak için yapmak gerekir? Kirpiklerin dökülmesine neden olan faktörler nelerdir? Soruların karşılığı haberimizde…

Kirpikler, gözleri ziyanlı dış etmenlerden korumakla misyonlu tüylere verilen isimdir. Üst köz kapağında ortalama 90 ile 160 tane kirpik bulunurken, alt göz kapağında ise ortalama 80 tane kirpik bulunur. Kirpikler, bedendeki öteki tüm tüylerden ayrıdırlar ve beraberinde bir kıl kökü kası içermezler ve öbür birçok kılların tersine androjenlerden etkilenmezler. Yapılan yanılgılar nedeniyle ya da genetiksel olarak vakit zaman kirpiklerde dökülme meydana gelebilir. Oluşan bu dökülmelerin artmaması için kesinlikle bir bakım yapılmalı birebir vakitte günlük hayatta yaptığınız seçimlere dikkat etmelisiniz.

Örneğin kirpiklerinizde maskara varken uyumak kirpik tabanlarınızın nefes almasını engelleyerek katiyetle dökülmesine neden oluyor.

Troid hastalıkları,
Gerilim,
 B12 vitamini eksikliği,
 yaşlılık,
– menepoz,
– makyaj,
– arpacık göz hastalıkları,
 iç salgı bezi hastalıkları,
– kemoterapi,
– hormonel bozukluklar üzere meseleler da kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. 

PEKALA KİRPİK DÖKÜLMESİNE KARŞI DOĞAL TAHLİLLER NELERDİR?

VAZELİN MASKESİ:

MATERYALLER

Bir çorba kaşığı vazelin,
Bir tatlı kaşığı badem yağı,
Bir tatlı kaşığı lanolin,
3 adet ceviz içi,
3 adet fındık.

YAPILIŞI

Tüm materyalleri benmari yöntemi ısıtın. Oluşan bu karışımı süzerek cam bir şişenin içine koyun. Bu karışımı kulak temizleme çubuğu yardımıyla kaş ve kirpiklerinize sürün. Bu karışım hem kirpiklerinizi gürleştirecek hem de dökülen kirpiklerinizin süratli bir halde çıkmasını sağlayacaktır.

1 HAFTADA KİRPİK DOLGUNLAŞTIRAN KÜR:

MATERYALLER

2 yemek kaşığı Hint Yağı
1 tatlı kaşığı buğday özü yağı
1 tatlı kaşığı lanolin
3 ceviz
3 fındık

YAPILIŞI

Listedeki tüm materyalleri benmari yordamı ısıtın. Ilıması için bir mühlet bekleyin. Sıcağı geçen karışımı cam bir kabın içine alın ve bu süreci süzerek gerçekleştirin. Her gece uykudan evvel kulak çubuğu yardımı ile bu karışımı kirpiklerinize uygulayın. Hint yağı, fındık, ceviz, lanolin ve buğday özünde yer alan vitaminler kirpiklerin dökülmesini önleyecektir. Bu kürü uyguladıktan 1 hafta sonra kirpiklerin güçlendiğini fark edebilirsiniz.

KİRPİK KÖKLERİNİ TEMİZLEYEN ANTİOKSİDAN:

GEREÇLER

1 poşet yeşil çay
1 fincan sıcak su

YAPILIŞI

Yeşil çay yalnızca midenizi değil kirpiklerinizi de rahatlatacaktır. Yeşil çayı 1 fincan sıcak suda demleyin ve cildinize temas edecek ılıklığa gelmesini bekleyin. Daha sonra kirpiklerinize uygulamak için makyaj pamuğu kullanarak bu çayı kirpiklerinize sürün. Birkaç dakika gözleriniz kapalı formda pamukla beklerseniz, yeşil çaydaki mineraller daha tesirli hale gelebilir. Bu uygulamada kıymetli olan yeşil çayın sıcaklığının geçmesidir.
Sıcak biçimde uygulanan bu bakım kürü gözlerinize ziyan verebilir. 

10 GÜNDE KİRPİK ÇIKARAN KÜR:

GEREÇLER

E vitamini kapsülü
1 kaşık zeytinyağı

YAPILIŞI

Minik bir kase içinde zeytinyağını ve E vitamini kapsülünü karıştırın. Elde edilen karışımı bir pamuk yardımı ile her gece uykudan evvel kirpiklerinize sürün. E vitamini kirpiklerin dökülmesini önleyecek ve zeytinyağı da kirpikleri besleyecektir. 10 günlük bir uygulamadan sonra farkı anında göreceksiniz!

admin

Bebek pudrası pişiğe düzgün gelir mi? Pişikte yapılan kusurlar

Previous article

Beli ince gösteren kombin hileleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir