Uncategorized

Kirazın cilde yararları nelerdir? Meskende kiraz maskesi nasıl yapılır?

0

Yaz meyveleri ortasında en çok tüketilen kiraz, bedene sağladığı tesirlerin yanı sıra cilde de inanılmaz yararlar sağlıyor. Tabiattan gelen hoşluklar ortasında yer alan kiraz, kendi dahil olmak üzere sapı da , çekirdeği de cilt için yararlıdır. Pekala kirazın cilde bilinmeyen yararları nelerdir? Kiraz maskesi meskende nasıl yapılır? Meskende kiraz maskesi yapmanın püf noktaları nelerdir? Gelin birlikte öğrenelim…

Ana vatanı Güney Kafkasya ve Kuzey Anadolu olan kiraz , yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerindendir. Doğadan gelen en lezzetli meyveler ortasında yer alan kirazın damak tadınızla birlikte sıhhatinize ve cildinize epey fazla faydası bulunmaktadır. Gözenekleri sıkılaştırıcı tesiriyle sivilcelerinizi engelleyen kiraz kan akışını da hızlandırarak kan hücrelerinizin yenilenmesini sağlar. Birebir vakitte lifleri de gerginleştirerek sarkmaları engelleyip cildinizi pürüzsüzleştirmektedir. Kan yapan olan kiraz kanı artırarak yüzü solan bireyler için teğe birdir. Mikrop öldürücü tesiriyle de bedeni öteki hastalıklardan korumakla birlikte gözeneklerdeki mikropları öldüren kiraz sıhhatimiz ve cildiniz için değerli yer alır.

CİLT LEKELERİNİ YOK EDEN KİRAZ MASKESİ

GEREÇLER

Kiraz
Yoğurt
Bal
Toz şeker

YAPILIŞI

Kirazları güzelce yıkayıp, çekirdeklerini çıkarın. Daha sonra kirazların suyunu çıkarıp üzerine bal ve toz şekeri ilave edin.

Bal cildi nemlendirirken, toz şeker peeling tesiri oluşturacaktır. En son yoğurdu ekleyerek, cildinize güzelce sürün.

20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıkayabilirsiniz. 

CİLT BEYAZLATAN KİRAZ MASKESİ 

GEREÇLER

5 tane çekirdekleri alınmış kiraz
Yarım tatlı kaşığı bal
Gereğince su

YAPILIŞI

Kirazları bir kap içine alarak ezin. İçine bal ve suyu ek ederek karışımı krem kıvamına getirin. Göz etrafına gelmemesine dikkat ederek maskeyi uygulayın. 15 dakika sonra maskeyi cildinizden arındırın. 2 haftada 1 sefer nizamlı olarak uygulayabilirsiniz.

Tanımı verilen kiraz maskesi cildin beyazlaşmasını sağlar. Her cilt tipi için uygun bir hoşluk maskesidir.

CİLT RENGİNİ AÇAN KİRAZ KÜRÜ

MATERYALLER

4 tane kiraz
Çeyrek limon suyu
2 çay kaşığı bal

YAPILIŞI

Kirazların çekirdeklerini ve kabuğunu çıkararak ezin. İçine limon suyu ve bal ek ettikten sonra yüzünüze sürün ve 20 dakika sonra durulayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

admin

Emniyet şeridini ihlal eden Berkay’dan savunma: Yeniden yaparım!

Previous article

Ece Vahapoğlu’dan ikinci kere müjdeli haber!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir