Anne ve ÇocukPratik Bilgiler

Evde oyuncak nasıl yapılır?

0
evde oyuncak nasıl yapılır
evde oyuncak nasıl yapılır

Genel olarak evdeki malzemeler ile yapılması veya üretilmesi kolay görünen ama detayları ve çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak birbirinden fonksiyonlu oyuncak üretimlerini fotoğraflarıyla birlikte sizler için derledik. Çocuklarınız için evde eğitici oyuncak nasıl yapılır? Evde pratik oyuncak nasıl yapılır? Çocuklar için eğlenceli oyuncak üretimi…

Çocukların gözünden baktığımızda onların dünyasındaki en değerli şeyin pahalı ya da ucuz olması fark etmeksizin en başta gelen objelerin oyuncaklar olduğunun hepimiz bilmekteyiz. Günümüzde kendilerince sakin, masum ve saf hisleri ile hareket eden çocuklarımızı mutlu etmek ise elbette çok kolay! Bir ödül veya mükafat olarak güzel ve ahlaklı hareketlerinin veya davranışlarını düşünerek çocuğunuzu memnun etmek istiyorsanız rastgele bir oyuncak mağazasına gitmeye ya da saatlerce raflar ortasında gidip gelmenize gerek yok!

Evinizde bulunan malzemeler ile onlara pratik bir şekilde oyuncaklar yapabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Hem maliyetsiz hem de el emeğinizin geçebileceği ve yıllarca birer hatıra olarak saklanabilecek oyuncak çeşitleri yazımızın devamında! İşte çocuklarımız için yapılabilecek kolay oyuncaklar…

1- HALLİ OYUNCAK İMALİ

Çocuğunuzun formları başında daha net oturtabilmesi için ona görseldeki üzere bir oyuncak tasarlayabilirsiniz! Düz ahşap blokların üzerini farklı renk ve biçimlerde boyayabilirsiniz. Çocuğunuzdan dikdörtgen, üçgen ve kareleri birleştirmesini isteyebilir, onları geliştirebilecek bu oyuncak ile birlikte zaman geçirebilirsiniz.

2- PONPON KUKLA

Sempatik kukla imali için gereksiniminiz olan materyaller sırf; Küçük bir karton kesimi, ip, yapışkanlı göz yahut beyaz, gri ve siyah keçe kumaş. Görselde ki üzere keçeden göz yapabilir ya da uğraşmak istemiyorsanız hazır oynak gözlerden faydalanabilirsiniz.

3- TUVALET KAĞIDI İLE LEGO YAPMAK

Evlerimizde çok kolay bir halde hazırlayabileceğiniz bu oyuncak sayesinde çocuğunuz parça-bütün bağını daha uygun kuracak. Tıpkı bir lego görevi gören bu oyuncakta ruloları renklendirmeyi unutmayın!

4- KIZ ÇOCUKLARININ FAVORİSİ: MUTFAK ALETLERİ

Plastik bir kutudan veya saklama kabı ile üzerine ocak görselleri çizerek hatta elektrik ve elektronik bilginiz varsa ışıklandırma yaparak çocuğunuza güzel bir mutfak aleti ocak yapabilirsiniz.

5- RENKLİ ŞİŞE KAPAKLARINDAN OYUNCAK İMALİ

2-3 yaş ve üzerindeki çocuklara çok kolay bir formda yapabileceğiniz bu oyuncağın görünümü bile hayli dikkat çekici! Ucunu ısıttığınız iğneyi kapakların ortasına delik açmak için kullanın ve daha sonra kopmayacağından emin olduğunuz bir ipe geçirerek sıra sıra diziniz. İşte size rengarenk bir tırtıl! 🙂

admin

Küt böreği nasıl yapılır? Küt böreği tarifi

Previous article

Güneş koruyucu kremler nasıl seçilmeli? Çocukları güneş çarpmasından korumak

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir