Anne ve ÇocukPratik Bilgiler

Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir? Çarpım tablosu ezberleme teknikleri

0

Matematik sorunlarını pratik ve süratli yoldan çözebilmek için dört süreçler için temeli olan çarpım tablosunu su üzere bilmek gerekir. Bizde çocuğunuzun derslerinde başarılı olabilmesi için işine yarayabileceği çarpım tablosu ezberleme tekniğini sizler için derledik. Pekala çarpım tablosu nasıl akılda kalır? Çarpım tablosu kolay yoldan nasıl ezberlenir? Çocuklara çarpım tablosunun mantığını öğretme tekniği…

Eğitim öğretim devri boyunca öğrencilerin en çok zorlandıkları ve anlamakta zahmet çektiği derslerin başında matematik geliyor. Öğretmen matematik dersinde mevzuyu anlatırken öğrenci can kulağıyla dinlese bile anlamakta zahmet çekebilir, buna bağlı olarak da dersinde başarısız olabilir. İş bu boyuta gelmeden hangi ders olursa olsun temeli kavramak kıymetlidir. Dersin temeli kavrandığı vakit ilerleyen süreçte de bu kadar büyük zahmetler görülmeyecektir.

Matematik dersinin temeli de çarpım tablosunu ezberlemekle başlar. Çarpım tablosunu bilmeyen bir öğrenci dört süreci yapamayacağı için matematik sorunlarını çözme konusunda da başarısız olacaktır. Pekala çarpım tablosu en kolay nasıl öğrenilir? Çarpım tablosunu ezberlemenin formülü nedir? İşte akılda kalıcı çarpım tablosu ezberleme teknikleri…

ÇARPIM TABLOSUNU EZBERLETEN KOLAY METHOD

Üstte görmüş olduğunuz tablo, ‘Pisagor tablosu’ olarak da karşımıza çıkmaktadır. Sizde çocuğunuza çarpım tablosunu en düzgün halde öğretmek istiyorsanız, bu tablo ile çarçabuk öğretebilirsiniz.

PİSAGOR TABLOSU NEDEN DAHA ETKİLİ?

– Zira bu tablo çocuklara ezber dayatmaz, düşünmeyi öğretir.

– Çocuğun sayıları ister istemez kavramasına yardımcı olur. 

– Sırf hafızası çok güçlü olan çocuklar uzun matematik formüllerini ezberleyebilir. Lakin, Pisagor tablosu kullanılırsa, daha az bilgiyi ezberlemek durumunda kalır.

– İnsan beyni simetriyi çarçabuk algılar. Bu sistem de çocukların çarpmayı daha rahat ve daha süratli öğrenmesini sağlar.

Üstte belirtilmiş olan tablodaki asıl emel, sayı kalıplarının kendi kendine görülebilmesidir. Böylelikle çocuk kendi bulduğu bilgiyi hafızasında daha uzun tutabilir.

admin

Lohusa periyodu nedir? Lohusa ile ilgili bilinmesi gerekenler

Previous article

Ek besin dönemine giren bebekler için pratik tarifler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir