Anne ve Çocuk

Bebekler için pratik pirinç unlu mama tarifi

0
bebekler için pratik pirinç unlu mama tarifi

bebekler için pratik pirinç unlu mama tarifi

Bebeği olan her annenin bildiği ve yaptığı pirinç unu mamasının en pratik tanımı ile hem vakitten tasarruf edebilir hem de bebeğiniz için lezzetli mi lezzetli bir mama hazırlayabilirsiniz. Bebeğinize kolay yoldan pişirebileceğiniz pirinç unlu mamasının nasıl yapıldığını öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. Bebekler için doyurucu ve kolay pirinç unlu mama tanımı…

Ek besin dönemine giren annelerin bilhassa akşam öğünlerinde tükettikleri pirinç unu mamaları karbonhidrat yüklü bir besindir. Kilo sorunu yaşayan bebeklerde ülkü bir yüke ulaşmaları için tabipler tarafından önerilebilen pirinç unu maması sadece doyurucu olması nedeniyle tercih edilebilir. Lakin, burada dikkat edilmesi gereken değerli bir nokta var. O da çoka kaçıldığı vakit bebeklerde obezite riskini arttırabileceği problemidir. Anne sütü alan bebekler altıncı ayın sonunda kendini ek besine hazır olduğunu hissettiren işaretleri göz önüne serdiğinde anneler yavaş yavaş ek besin sürecini başlatabilir. Ek besin devri ile ilgili bebekler için pek çok teklif sunulurken hazırlanacak olan besinlerin bebeğin damak tadına uygunluğu ve besleyiciliği bakımından epeyce önemli bir husustur.

Altıncı ayını doldurduktan sonra ek besine başlatılan bebeklerde yalnızca 1 öğün tercih edilebilir. 9-12 aylık devirden sonra ek besine alışan bebeklerde öğün sayısı 3’e çıkartılabilir. Pekala pirinç unundan mama nasıl hazırlanır?

BEBEKLER İÇİN SU MUHALLEBİSİ NASIL YAPILIR

bebekler için pratik mama tarifi

bebekler için pratik mama tarifi

Gerekli Malzemeler:

1 çorba kaşığı irmik
1 çorba kaşığı pirinç unu
1 su bardağı su

Hazırlanışı:

Su ile karıştıracağınız pirinç unu ile irmiği kısık ateşte koyu renk alana kadar karıştırarak pişirin. Biraz ılık olduktan sonra dilerseniz meyve ekleyebilirsiniz. Soğuyunca servis edilir.

PİRİNÇ UNUNDAN MAMA TARİFİ

Gerekli Malzemeler:

Bebek muhallebisi
2 çorba kaşığı tam pirinç unu
2/3 su bardağı su
1/3 su bardağı anne sütü yahut hazırlanmış formül mama

Hazırlanışı:

Oda sıcaklığındaki pirinç unuyla bir arada pak bir kaba koyun. Orta ısıdaki ateşte karıştırarak pişirin. Fokurdamaya başlayınca altını kısıp 5-8 dakika daha pişirin.
Ocağın altını kapattıktan sonra anne sütü yahut su ile hazırladığınız formül sütü karışıma ek ederek güzelce yedirin.

admin

Epidural (normal) doğum nedir? Ağrısız doğum nasıl yapılır?

Previous article

Buz Lazer epilasyon nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir