Uncategorized

Hametan krem ne işe fayda? Hametan krem nasıl kullanılır?

0

Cilt sorunları için önerisi arayanlar için milyonlarca çeşit bulunuyor. Bu eserlerden biri de Hametan krem. Sırf eczanelerde satılan Hametan krem, ilgi çektiği kadar cilde tesirleriyle de birçok kişinin favorisi haline geldi. Pekala Hametan krem niye kullanılır? Hametan kremin cilde tesirleri nelerdir? Hametan kremin fiyatı ne kadardır? Hametan krem cilde nasıl uygulanır? Hametan kremi ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa karşılığı yasemin.comda!

Hemetan, krem formunda satıldığı üzere hametan pomad olarak da satılmaktadır. Yalnızca hametan pomad biraz daha yağlıdır fakat genelde etken hususları birebir olduğu için ikisini de tercih edebilirsiniz. Reçete satılan bir krem olmasına karşın tesirli olmasından ötürü sıklıkla herkes tarafından tavsiye edilen bir kremdir.  30 gr ve 50 gr olarak alüminyum tüplerde satışa sunulan Hametan, etken hususu Hamamelis virginiana kremin en tesirli bileşendir ve ortalama 100 gramda 25 gram Hamamelis virginiana bulunur.  Hmetan ekten hususu olan Hamamelis virginiana neredeyse her cilt sıkıntısına derman olmaktadır. Açıkçası kremin içerisinde bulunan bu unsur; Hamamelis virginiana sulu özütü; doku büzücü kanamayı durdurucu iltihap giderici tesirlere sahiptir. Uygunlaştırıcı tesiri ile; deriye ilişkin yaralanmaları takiben, kelam konusu bölgede deri proteinlerinin çökmesini sağlayarak doku büzücü ve kalınlaştırıcı tesir gösterir. Deriye ilişkin yaralanmaları takiben, kelam konusu bölgede kanama mühletini kısaltır, pıhtılaşma sürecini hızlandırır.

HAMETAN KREM NE İŞE FAYDA?

Hametan krem yalnızca cilt problemleri ile başı kederde olanlar değil, yeterli bir nemlendirici önerisi arayanlar için de ülkü bir eserdir. Çoğunlukla toplumsal medyada bayanların birbirine önerdikleri bu kremin asıl hedefi yanık izleri, cilt lekeleri, sivilce izleri tıpkı vakitte daha birçok lekelerin giderilmesi için üretilmiştir. Toplumsal medyada epey fazla övülen bir krem olsa da doktora müracaattan alındığında hassas ciltlerde sivilce ve farklı meselelere yol açmıştır. Bu durumda kesinlikle bir doktora danışılarak kullanılmalıdır.

Hametan ve Hametan Pomad;

Cilt pişiklerini kısa müddette güzelleştirir,

Cildi yenileyerek, canlı görünmesine yardımcı olur,

Sivilce izlerini yok eder,

Yara izlerinin kaybolmasını sağlar,

Kurumuş çatlamış, yıpranmış cilde bakım yapar ve onarır,

– Cilt renk tonunu eşitler,

– Yatak yaraları, açık yaralar ve ameliyat yaralarına yeterli gelir,

– 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde kullanılır.

HAMETAN KREM NASIL KULLANILIR?

Hametan krem kesinlikle doktora danışılarak cilde uygulanmalıdır. Şayet doktora danışılmazsa ciltte farklı meseleler meydana gelebilir.

Hametan kremi uygulamadan evvel kesinlikle cildinizi ya da o bölgeyi güzelce temizleyin.

Nohut büyüklüğünde parmağınızın ucuna alıp, yumuşak hareketlerle ovalayarak sürün.

Krem bitinceye kadar sürmeye ovaladıktan sonra şayet açık yarak yoksa üzerini kapatmanıza gerek yoktur.

HAMETAN KREMİN YAN TESİRLERİ NELERDİR?

Hametan krem, neredeyse yan tesiri bulunmayan kremler ortasındadır. Genelde yan tesirlerde etken unsura karşı hassasiyeti olan şahıslarda görülür ve bunlarda Deri döküntüleri, Yüz, dudaklar, lisan yada gırtlakta şişme.  Bu yan tesirleri gördüyseniz kreme karşı alerjiniz var demektir.

HAMETAN KREM FİYATI NE KADAR?

Hametan kremin 2019 fiyatı En Yüksek 10.09 TL, En Düşük 8.18 TL’dir.

admin

Hamilelikte zencefil ziyanlı mıdır? Hamilelikte zencefil tüketimi ve yararları

Previous article

Güneş yanığı nasıl geçer? Deniz sonrası yanıklar için kolay tahliller

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir