Uncategorized

Hacı adayları ‘Sıfır Atık Sıfır İsraf’ şuuruyla ibadet edecekler

0

Hacı adayları bu yıl, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca başlatılan ‘Sıfır Atık Sıfır İsraf’ projesi kapsamında bilgilendirilecekler. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Lideri Remzi Bircan, projeyi, “2019 haccını etrafa hassas, çevreci ve yeşil bir hac yapmak için canla başla çalışacağız.” kelamlarıyla açıkladı.

Hac tertibi bu yıl, kıymetli bir projeye imza atıyor olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı iş birliğince bu yıl, etraf paklığı ve şuuru konusunda değerli adımlar atılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’, Diyanet İşleri tarafından ‘Sıfır Atık – Sıfır İsraf’ temasıyla hacı adaylarına aktarılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Lideri Remzi Bircan, projeyi, “Sıfır Atık-Sıfır İsraf’ projesi çerçevesinde hacılarımızın konaklamış olduğu otellerde, bulunmuş olduğu yerlerde, Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’de lakin bilhassa Arafat meydanında hacılarımızın konaklayacağı yerlere atık kutuları oluşturacağız.” kelamlarıyla açıkladı.

Suudi yetkililerin de projeye dayanak vereceklerini açıklayan Bircan, “Görevli eğitimlerimizde hazırlamış olduğumuz sinevizyonu gösterdik. Mekke ve Medine’de otellerimizin içerisindeki televizyon kanallarında bunu daima yayınlayacağız. Kafilelerle tanışma toplantılarında kafile liderlerimiz tekrar bu sinevizyon vasıtasıyla bilgilendirme yapacak. İnşallah 2019 haccını etrafa hassas, çevreci, yeşil bir hac yapmak için canla başla çalışacağız.” ifadelerini de kelamlarına ekledi.

admin

Alf dizisinin yıldızı Max Wright hayatını kaybetti

Previous article

Celine Dion son haliyle sevenlerini üzdü! Bir deri bir kemik kaldı!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir