Uncategorized

Gerçek tereyağı nasıl anlaşılır?

0

Son vakitlerde mühlet gelen tartışmaların ortasında tereyağının kilo aldırdığı ve ziyanlı olduğu söylenmekteydi. Lakin doğal tereyağı tüketildiği taktirde bir çok yararlarının olduğu ispatlandı. Pekala, gerçek ve doğal tereyağı nasıl anlaşılır? Doğal tereyağını anlamanın püf noktaları nelerdir? Doğal tereyağ hakkında bilinmesi gerekenler…

Sofralardan eksik olmayan vitamin kaynağı tereyağını, doğal tüketilmesi ve kaliteli olup olmadığına dikkat edilmesi uzmanların üzerinde durduğu değerli noktalar ortasındadır. Mineral kaynaklı bu besin doğal olduğu taktirde bağışıklık sistemini güçlendirir ve kanserle uğraş eder. Birebir vakitte güçlü bir antioksidan olan tereyağının gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır? Kaliteli tereyağ nasıl seçilir? Merak edilen haberin içeriği için sayfa altına göz atınız…

GERÇEK TEREYAĞ NASIL ANLAŞILIR?

 Köy tereyağı yoğurttan çıkarılır. İnekten süt sağıldıktan sonra mayalanır ve bekletilir. Bu uygulamayla yapılan sistem tereyağının kaliteli olduğuna işarettir.

Küçük bir kesim tereyağını alıp sıcak suya atınız. Gerçek tereyağı tek kesimde ufalarak erir, şayet kesimlere ayrılarak eriyorsa o gerçek tereyağı değildir.

 Gerçek tereyağını, mutfağınızda oda sıcaklığında bıraktığınızda asla büsbütün erimez yalnızca yumuşar. Ne kadar yumuşarsa yumuşasın biçimini de bozmaz. Aksi halde seyrederse gerçek tereyağı değildir.

 Gerçek tereyağını buzdolabından çıkarır çıkarmaz bıçakla kesmekte zorlanabilirsiniz. Şayet bir çatlamalar oluyorsa gerçek tereyağı olmadığına işarettir.

 Sarı olan tereyağları gerçektir fakat beyaz renkler de gerçek olabilir. Bu renk uyuşmazlığının nedeni yağ üretiminde kullanılan hayvanın sütüyle alakalıdır.

– Tereyağını tavada erittiğiniz vakit baloncuk olmaz ve köpürmezse gerçek ve doğal bir tereyağı değildir.

admin

İstanbul’da doğal ömür alanları nerelerdir?

Previous article

Muhabbet kuşu bakımı nasıl yapılır? Pratik bakım teklifleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir