Uncategorized

Gargamel’i oysaki Kurtlar Vadisi’nin yıldız ismi seslendiriyormuş!

0

Bir devrin en çok izlenen çizgi sinemalarından biri olan Sevecenler ile ilgili en çok merak edilen, çizgi sinemanın karakterlerini seslendirenler olmuştur. Bilhassa çizgi sinemanın makus karakteri Gargamel’i kimin seslendirdiği merak edilenler ortasındadır? İşte Gargamel’i seslendiren o isim!

Bir devrin en çok izlenen çizgi sinemalarından Şirinler’de Gargamel’i seslendiren ismin kim olduğu merak konusuydu. O ismin, Kurtlar Vadisi dizisiyle hafızalara kazınan ünlü sanatçı Atilla Olgaç olduğu ortaya çıktı. Sinemada kullandığı ses tonuyla neredeyse hiçbir biçimde tanınamayan Olgaç, Kurtlar Vadisi dizisinde de bir mafya babasını canlandırıyordu.

Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Kısmı mezunu olan sanatçı, uzun yıllar Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahne aldı. Kıbrıs Barış Harekatına katılarak ‘Gazi’ unvanı alan sanatçı, bu unvana sahip tek sanatçıdır. Vay Anam Vay, Hayat Bilgisi üzere dizilerde de rol alan sanatçı, Kurtlar Vadisi’nin birinci döneminde; Baykal Saran, Selçuk Metot, Tarık Ünlüoğlu, Zafer Ergin üzere tıpkı sahneyi paylaştığı değerli Ankaralı sanatkarlarla kamera karşısına geçmişti.

admin

Dönemin en şık sandalet modelleri neler? En uygun sandalet modelleri

Previous article

Hamilelikte sağlıklı nasıl beslenilir? Gebeler ne yemeli, mide kazıntısı nasıl geçer?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir