Uncategorized

Gardırop detoksu nedir, nasıl yapılır?

0

Alışveriş yapmayı çok seviyorsunuz fakat dolabınız da o kadar dolu ki, neyi nereye koyacağınızı bilemiyorsunuz; bu anda devreye gardırop detoksu giriyor. Dolabınızda yesyeni bir ıslahat oluşturacak, gereksiz kesimleri atıp en gereksinim duyulanları ön plana çıkartan bu detoks ile gardırobunuz yeni bir kimlik kazanacak. Pekala gardırop detoksu nedir ve nasıl yapılır? Gardırop detoksu ile ilgili tüm ayrıntılar yasemin.com’da!

Alışveriş yapmak her bayanın en çok sevdiği şeydir. Ruhsal durumları ne olursa olsun, alışveriş yapmak her vakit için bir detoks hissi oluşturur. Yani yenilenme biçimi… Fakat bu yenilenmeyi gerçekleştirirken bir şeyi unutulur: Gardıroplar… Bir gardırop, gelecek yeni modüller için ne kadar uygundur? Eski kesimler hala yerli yerindeyken, yeni kesimler gardıroplara nasıl yerleştirilir? İşte bu devrede de gardırop detoksu akıllara gelir. Pekala nedir bu gardırop detoksu dediğinizi duyar üzereyiz. Gardırop detoksu; artık giymediğiniz, dolabın art kısımlarında artık atılmayı bekleyen kıyafetleri temizlemek ve gardıroba yeni modülleri yerleştirmek demektir. Çoğunlukla dönem alışverişlerinin akabinde yapılan kışlıkları indirip yazlıkları yerleştirmekle karıştırılsa da; bu detoks sürecinde gaye, kullanmadığınız kesimlere veda etmektir. Sizler için gardırop detoksunuzu daha da kolaylaştıracak 7 ipucunu derledik. İşte gardırop detoksu için size yardımcı olacak ipuçları:

GARDIROP DETOKSU NEDİR, NASIL YAPILIR?

Gardırop detoksuna başlamadan evvel kendinize sormanız gereken birkaç soru bulunuyor. Bu sorular, daha sağlıklı bir detoks yapmanızı sağlayacaktır. Öncelikle; ‘Beden ölçülerim bunu giymeye müsait mi!, ‘Terziye versem kurtulur mu’ ve ‘Giydiğimde keyifli oluyor muyum?’ sorularını kendinize yöneltin. Bu sorulara alacağınız cevap üzerine detoksunuza başlayın.

1. Birinci adım olarak dolabınız içerisindeki tüm kesimleri indirin ve hepsini ayırın. T-shirtler bir kısma, pantolonlar başka kısma. Artık işiniz daha kolay.

2. Sonraki adımda bu kesimleri tek tek alıp size belirttiğimiz o soruları sorun. Bu cevaplara nazaran, atacağınız modülleri belirleyip kenarda biriktirmeye başlayın. 

3. Şayet az da olsa giydiğiniz ya da bir terzilik işle kurtarılması mümkün olan modülleriniz varsa, onları atmayın ve terzilik diye başka bir kenarda tutun. 

4. Elbise, pantolon ve bluz üzere kesimleri deneyin. Şayet hala eskisi üzere duruyorsa kalsın lakin tüm hoşluğunu kaybetmiş ve deforme olmaya başlamışsa bu modüllerden uzak durun. Kararınızı deneyerek verin böylelikle daha emin olmuş olursunuz.

5. Solmuş olan modüllerinizi sadece hoş diye tutmayın. Eski canlılığını geri getirmenize imkan yok.

6. Kilolarınız yahut öteki türlü sebeplerden ötürü elden çıkaramadığınız, bir gün zayıflarsam giyerim dediğiniz modülleri da çıkarın. Zira modası geçmişte kalmış bir parçayı giymek çok da güzel olmayacaktır.

7. Tüm bu ayıklama süreci bittiği vakit, kıyafetlerinizi kaliteli ve kıyafetlerinize ziyan vermeyecek askılarla asın. Renkli tercih ederseniz, gardırop içine başka bir renk katmış olursunuz.

admin

‘İlk kez dönmedin…’ Müzikçi İzel toplumsal medya hesabından paylaştı

Previous article

7 aylık gebe Bengü’den yeni paylaşım!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir