Uncategorized

Filizlenmiş soğan sarımsak yenir mi? Filizlenmemesi için ne yapılmalı?

0

Soğan ve sarımsak gerçek şartlarda saklanmadığı vakit çürümeye başlar. Çürümeye başlamasıyla yansıma olarak filizlenme gözlenmektedir. Pek, filizlenmiş soğan ve sarımsak yenir mi? Filizlenmemesi için hangi metotlar uygulanmalıdır? İşte, karşılıklar…

Filizlenme süreci bir besinin çürümesi olarak anlaşılabilir. Kimi besinlerde ise filizlenme süreci filizlenme bedelli besinlerin ortaya çıkması manasına da gelmektedir. Soğan ve sarımsak direkt güneş gören yahut rutubetli alanlar da saklanır ise çürüme ve kokma yapmaya başlar. Pekala, soğan ve sarımsak saklanırken hangi şartlara dikkat edilmelidir? Soğan ve sarımsak filizlendikten sonra tüketilir mi? Olumsuz bir durum kelam konusu ise filizlenmemesi için yapılması gereken tedbirler nelerdir? Merak edilen bu haberin içeriğine alt sayfamızı takip ederek ulaşabilirsiniz…

FİLİZLENMİŞ SOĞAN VE SARIMSAK YENİR Mİ?

– Sarımsak, soğan, baklagiller, badem, çekirdek  ve tohumların çimlenme durumuna filizlenme denmektedir. Yenilebilen tüm tahıllar, baklagiller, tohumlar, sert kabuklu yemişler ve ay çekirdeği filizlenme özelliği taşımaktadır.

Soğan ve sarımsağın saklama şartları çabucak hemen tıpkı olsa bile besin kıymetleri farklı olmasından ötürü filizlenmenin kaynağında da farklılık yaşarlar.

Sarımsağın filizlenmesi çürüdüğünün manasına gelmediği için çöpe atmayınız. Çünkü sarımsağın filizlenmiş tarafında tüm vitamin, enzim ve protein mevcuttur.

Sarımsağın filizlenmiş kısmını yemeklerde salatalarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

–  Filizlenmiş soğanın ise yenilmesi son derece ziyanlıdır. Filizlenmiş soğanın ne kendisini ne de filizlerini tüketmeniz sıhhat açısından yararlıdır. Filizlenmiş soğan çürümüş manasına gelmektedir.

Soğanların filizlenmemesi için kullanacağınız kadarını almanız gerekmektedir. Kese kağıdının içerisine koyarak koruma etmeniz gerekmektedir. Serin ve karanlık bir yerde saklayınız.( Buzdolabının sebzelik kısmı uygundur)

admin

En lezzetli kruvasan nereden alınır? Kruvasan yenecek yerler

Previous article

Demet Akalın’ın çocukluk hali güldürdü!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir