Uncategorized

En tanınan dekorasyon akımı: Avangard dekorasyon akımı

0

Mesken dekorasyonunda birçok yeni trend mevcut. Bu sebeple de uygulanacak trendi belirlemek konusunda birçok çelişki oluşuyor. Fakat tüm bu çeşitlilik içerisinde en trend olanı; avangard dekorasyon akımı. Pekala avangard dekorasyon akımı nedir? Neden bu kadar trend oldu? Sizler için avangard dekorasyon akımıyla ilgili bilinmesi gerekenleri bir ortaya getirdik. Avangard akımıyla ilgili tüm ayrıntılar yalnızca yasemin.com’da!

Mobilya dekorasyonunun yeni trendleri ortasında yer alan avangart kesimler; klasik olarak kabul edilen dekorasyon modellerine yepisyeni bir soluk getiriyor. Hem klasik hem de göz alıcı olan bu dekorasyonlar ile istediğiniz çağdaş dokunuşu yakalamanız da mümkün oluyor. Günümüzde oluşturulan avangart dekorasyon tarzlarında; gösterişli mobilyalar ve renkler kullanılıyor. Aksesuar konusunda da tamamlayıcı ögeler dikkati çekiyor. Pekala avangart mobilya dekorasyonunda en çok tercih edilen dekorasyon tarzları nelerdir? Göze birinci çarpan; renklerin koyu tonda tercih ediliyor oluşu. Aksesuar konusunda tercih edilen renkler ise parlak ve ışıltılı tonlar. Kullanılan mobilya renkleri, salonun ya da yatak odasının ana rengi oluyor. Bu sebeple rengi seçerken manalarına ve yansıttıkları güce de ayrıyeten değer vermeniz gerekir. 

Avangart deyince aklımıza klasikçilik gelebilir fakat aslında avangart sözü, klasik yapının tam aksisi bir mana söz ediyor. Yani klasik yapının sunduğu o renk ahenginin tam tersine, birbirine zıt renklerden bir kontrast ahengi bu dekorasyonda sağlanabilir. 

admin

Bebekler nasıl kolay yürütülür? Bebeklerde yürüme belirtileri

Previous article

Yaz aylarında konut paklığı nasıl yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir