Uncategorized

En güzel bebek pudrası hangisi? Meskende bitkisel bebek pudrası imali

0

Yalnızca bebeklerde değil birçok farklı alanda kullanılabilen bebek pudrasını konutunuzda doğal yollarla yapabilirsiniz. Bebeğinizi kimyasallardan korumak ve sağlıklı usullerle bakımını gerçekleştirmek istiyorsanız bu haberimiz tam da size göre! Konut üretimi organik bebek pudrası tanımı ve bilinen en tesirli bebek pudraları için ayrıntıları okuyabilirsiniz. İşte bebek pudrası kullanımı…

Bilhassa de yeni jenerasyon annelerin bebeklerinde en çok kullandığı eserlerden birisi de bebek pudralarıdır. Lakin edinilen kimi bilgilere nazaran, dışarıda hazır olarak satılan birtakım bebek pudralarının bebeğe dokunabilecek yani tahriş bırakabilecek nitelikte olduğu öne sürüldüğünden ötürü anneler pudra kullanımı konusunda tereddütlü olabiliyor. Şayet bebeğinizin cildine kimyasal değmesini istemiyorsanız ve bakımını doğal yollarla gerçekleştirmek isterseniz, konutta kendi bakım eserinizi yapabilirsiniz! Pekala, nasıl? Meskende bebekler için organik bebek pudrası üretimi…

MESKENDE ORGANİK BEBEK PUDRASI NASIL YAPILIR?

GEREÇLER:

– 1/2 fincan organik mısır nişastası

– 3 damla lavanta yağı

– 1/2 fincan organik ararot nişastası

– 3 damla sardunya yağı

HAZIRLANIŞI:

Üstte bahsedilen materyalleri pak ve geniş bir kabın içinde karıştırın. Karıştırma süreci bittikten sonra karışımın kurumasını bekleyin. Daha sonra delikli bir şişeye karışımı dökerek bebek pudrasını hazır hale getirin.

NOT: Alerji riskine karşılık tabip onayı almadan uygulamayınız.

BEBEK PUDRASI NERELERDE KULLANILIR?

– Yalnızca bebeklerde kullanılan bir eser olmayıp hacimli ve dolgun görünümlü kirpikler için bebek pudrasını kullanabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz daha uzun ve sık görünecektir.

– Bilhassa de yaz aylarında sık terliyorsanız, cildinize bebek pudrası ile masaj uygulayabilirsiniz. Bebek pudrası tıpkı vakitte cildin mat görünmesine neden olacaktır. 

– Parlayan sivilcelerin oluşumunun önlenmesini kolaylaştıracaktır.

– Çarşafların serin ve mis üzere kokmasını istiyorsanız, uyumadan evvel yatacağınız yere bebek pudrası serpiştirin.

LAVANTALI BEBEK PUDRASI İMALİ

MATERYALLER

1/2 kap lavanta, kurutulmuş
1 1/2 fincan mısır nişastası
30 damla lavanta yağı

HAZIRLANIŞI

Havandan yardım alarak lavantayı ince bir toz haline getirin. Ezildikten sonra ortaya mükemmel kokulu bir bebek pudrası çıkacaktır. Daha sonra ezilmiş lavanta ile mısır nişastasını küçük kapta karıştırın. Bitti bile!

BEBEK PUDRASI MARKALARI VE FİYATLARI

BEBETEN- MİNİÇO 9,90 TL

WEEBABY PUDRA- HEPSİBURADA 14,90 TL

NOT: Tabip onayı almadan kullanmayınız!

admin

Enis Fosforoğlu’nun cenazesinde fotoğraf çekilme rezaleti!

Previous article

Olduğunuzdan daha genç gösteren kıyafet hileleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir