Uncategorized

Emla krem ne işe fayda? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2019

0

Eczanelerde satış rekorları kıran birebir vakitte kullananların mutlu kaldığı Emla krem hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz. Bilhassa ağda sırasında acıya dayanamayanların ülkü kremi olacak. Emla krem ne işe fayda? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2019 nedir? merak ettiğiniz tüm soruların cevabı bugünkü yazımızda.

Emla krem, sürüldüğü bölgede hücre zarındaki sonların uyarılmasını engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan bir kremdir. Sürüldüğü bölgede kısa müddetliğine uyuşma sağlayarak ağrı ve acıyı azaltır. Genellikle ağda, lazer epilasyon ve cerrahi işlerde çok sık kullanılan Emla krem, içeriğinde bulunan etken hususlar Lidokain ve Prokain dir. Emla krem etken unsuru sayesinde bölgesel uyuşma sağlanır.

Emla krem son vakitlerde ismini ve kullanım alanlarını duyan pek çok kişi tarafından tercih edilen krem olmuştur. O kadar tesirli bir krem ki sürüdüğü bölgede acıyı azaltması sebebi ile sıklıkla tercih edilen emla krem kullanım alanları sırası ile;

Epilasyon yapılacak bölgede acıyı azaltmak için kullanılır.

Ağda öncesi bacak, kol, bölgesindeki tüyleri alırken acıyı azaltır.

– Bıyık ve kaş bölgesindeki acıyı azaltmak için kullanılabilir.

– Sünnet yapılmadan evvel ve daha sonra acıyı azaltmak için kullanılır.

Kulak deldirme sürecinde kullanılır.

Daha pek çok kullanım alanı olan emla krem yararları bilerek kullanmak çok değerlidir. Emla krem tesiri sayesinde üstte sayılan bütün alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

EMLA KREM NASIL KULLANILIR?

Sürülecek bölge birinci olarak yeterlice temizlenir. Nohut büyüklüğünde Krem alınarak uygulanacak bölgeye güzelce ince katman halinde sürülür. Kremin sürüldüğü bölge ince bez ile kapatılarak yarım saat beklenir. Kremi gazlı bez yada pamukla temizleyebilirsiniz. Artık uyuşma başlamıştır.

AĞDA ÖNCESİ EMLA KREM NASIL SÜRÜLÜR?

Kaş, bıyık yada yanak tüylerini alırken canınız çok yanıyorsa bu sorunu ortadan kaldırmak için az ölçüde emla krem yüze sürüler ve ortalama 1 saat kadar beklenir. Kaş bölgesine sürerken dikkatli olmak gereklidir. Göz Etrafı hassas olduğundan dikkatli olmak gereklidir.

EMLA KREMİN YAN TESİRİ VAR MIDIR?

Emla krem yan tesiri genelde emla kremin tesirinden ötürü sıklıkla korkularak kullanılır ancak emla krem bilinen bir yan tesiri yoktur. Çok ender olarak ciltte kızarıklık ve yanma görülür bu durumda genelde emla krem doz aşımından kaynaklanmaktadır. Asla ağız yolu ile tüketilmemelidir. Diş ağrısı çekenler sıklıkla ağrıyı azaltmak için emla krem dişe sürülür mü sorusunu sormaktadır. Bu soruya verilecek yanıt ise dişe sürülmez.

EMLA KREMİN FİYATI NEDİR?

Emla kremi satın almak isteyenler emla kremi eczanelerden rahatlıkla alabilir. Emla kremi reçete ile satılmadığından hekim tavsiyesi ile eczaneden almanız mümkün. Katiyen hekiminize müracaattan kullanmayınız. Emla krem Eczane Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 131.60 TL‘dir.

admin

Ece Vahapoğlu’dan ikinci kere müjdeli haber!

Previous article

Bioderma Sebium Foaming Gel ne işe fayda? Bioderma Sebium Foaming Gel nasıl kullanılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir