Uncategorized

Emine Erdoğan’dan ‘Atıktan Sanata’ aktifliğine dayanak

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul Havalimanı’nın inşaatı sırasında oluşan atık gereçlerin sanat yapıtına dönüştürülmesini kapsayan ‘Atıktan Sanata’ aktifliğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, atıklardan dönüşüm üzerine yapılan çalışmalara dayanak vermeye devam ediyor. Erdoğan, İstanbul Havalimanı’nın inşaatı periyodunda ortaya çıkan atık gereçlerden sanat yapıtı elde etme fikriyle gerçekleştirilen “Atıktan Sanata” isimli aktifliğine katıldı. Erdoğan, aktiflik ile ilgili fotoğrafları Instagram hesabından paylaştı ve niyetlerini şu sözlerle lisana getirdi:

‘Projeyle, birinci kere bir inşaat alanında, sanat atölyesi kurularak 10 ton atık ileri dönüşüme çevrildi. Değerli sanatkarlarımız “botanik”, “moda”, “heykel” ve “kullanılabilir ürün” kategorilerinde sanat yapıtları yaptılar. Bunların satışından elde edilecek gelir, toplumsal sorumluluk projelerine aktarılacak. Bundan ayrıyeten memnuniyet duydum. Attığımız her adımın tabiata maliyetini hesap etmeliyiz. Şayet tedbir almazsak, 2050’de okyanuslarda balıktan çok plastik yüzecek. Atık üretimini azaltmaya ihtimam göstermeli, ürettiğimiz atıklara da yine hayat vermeye çalışmalıyız.’

admin

2019 yazlık nevresim grup modelleri

Previous article

Müge Anlı’nın canlı yayına damga vuran Mert Efe Anlı ismi!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir