Uncategorized

Elma dilimi patates nasıl kesilir? Elma dilim patatesin püf noktaları

0

Elma dilim patates patates kızartma çeşitlerinin ortasında epey tanınan olan bir garnitür çeşidi olarak atıştırmalık listelerinde yerini almıştır. Amerikan dilimli patates olarak da isimlendirilen elma dilimi patatesin en yanlışsız yapılış halini anlatımıyla birlikte sizler için paylaşıyoruz. İşte, elma dilim patatesin püf noktaları…

Elma dilim patates olağan ince uzun patates soyuluşuna nazaran farklılık gösterir. Halinin elma dilimine benzemesinden dolayı Türk mutfak lisanında elma dilimi denmektedir. Daha kalın ve tombul olmasından dolayı ince ve uzun patatese kıyasla daha çok yağ çekme riski vardır. Sizler için hazırlanan pratik bilgiler sayfamızda elma dilim patatese nasıl hakikat hali verebilir? Ve elma dilimlerin yağ kıvamı nasıl ayarlanır? sorularının karşılıklarını açıklayacağız…

ELMA DİLİM PATATESİN PÜF NOKTALARI

Orta uzunluk büyüklükteki patatesin ebatını göz kararınıza nazaran enine değil uzunluktan ikiye ayırınız.

Patatesler yarım ay halini alacak biçimde uzunluktan ikiye ayrılmış patatesleri istediğiniz sayıda katıyız. (Kişi sayısına göre)

Bir kase soğuk suya 1 çay kaşığı tuz ve yarım çay kaşığı karbonat ekleyiniz. Patatesleri bu karışıma koyduktan sonra 1 saat buzdolabında bekletiniz.

Elma dilimlerini çıkarıp kağıt havluyla kurulayınız. Kızgın yağa atınız (isterseniz baharat karışımını da üzerine ekleyiniz) ve dış tarafları sertleşene kadar karıştırmamaya itina şovunuz.

Elma dilimler kızardıktan sonra kağıt havluya sarınız ve fazla olan yağı emmesini sağlayınız. Elma dilim patates kızartmalarını sıcak olduğu vakit tuzlama yaparsanız tuzu emmesi daha kolay olacağından yanlışsız tuz kıvamını da sağlamış olacaksınız.

admin

Renk veren çamaşırın lekesi nasıl temizlenir?

Previous article

Un çeşitleri nelerdir? En kalite un ve özellikleri nelerdir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir